לא קל לעקוב אחרי סדר היום העמוס של מאי כהן, תלמידת כיתה ז' בתיכון מקיף י"א בראשון לציון.
"אני מגיעה מדי יום לחטיבה שבה אני לומדת במקיף י"א ולומדת עם בני השכבה שלי. אחר כך, ללימודי מתמטיקה ואנגלית אני עוברת לכיתות ט', שם אני לומדת איתם את החומר. פעם בשבוע אני גם הולכת למרכז המחוננים על שם רון ורדי במרכז ראשון לציון. בנוסף אני לומדת לבגרות במתמטיקה בתוכנית התלת־שנתית של אוניברסיטת בר אילן, מסגרת של פעם בשבוע למשך שלוש וחצי שעות לימוד".
1 צפייה בגלריה
כהן. משוואות עם נעלמים בכיתה ב'
כהן. משוואות עם נעלמים בכיתה ב'
כהן. משוואות עם נעלמים בכיתה ב'
(צילום: פרטי)
קראו גם:
מגיל מאוד צעיר הבחינו המורים שיש לכהן כישרון מתמטי יוצא דופן, "זה גם תחום שעניין אותי מאוד", היא מודה. "בכיתה ב' כבר פתרתי משוואות עם נעלמים וכדי שאני לא אשתעמם בכיתה החליטו לאתגר אותי".
בהתייעצות עם גורמי החינוך בעיריית ראשון לציון החליטו לתת לה הזדמנות להתקבל לתוכנית בבר אילן. "זה יוצא דופן כי את המבחנים לתוכנית הזו עושים בכיתה ח' ואני עשיתי אותם בכיתה ד' ולשמחתי התקבלתי", היא מוסיפה בצניעות.
העתיד של כהן, כך נדמה, מתוכנן מבחינתה לפרטים: "אחרי הבגרות אני אתחיל תואר ראשון במדעי המחשב ומקווה לסיים תואר שני במהלך התיכון. אחרי זה להתקבל ליחידות הסייבר של צה"ל כמו 8200. אחרי הצבא אני ארצה לפתוח חברת סטארטאפ ולעשות אקזיט".
יש לך זמן גם לבלות עם חברות?
"אני לא ילדה חנונית שיושבת ולומדת כל היום. אני גם גולשת, חברה בצופים ורוקדת בטיק־טוק. בחיים לא העדפתי מבחנים על חשבון מפגש חברתי".
לעדכונים נוספים היכנסו לחדשות ראשון לציון