טרגדיה גדולה פקדה את בית משפחת נורי מראשון לציון לאחר שאב המשפחה, רמי נורי (81) נפטר לאחרונה בבית חולים שיבא תל השומר. לטענת המשפחה, השותף לחדר שבו אושפז נורי הצית סיגריה בחדר הסגור וגרם לפיצוץ עז של בלון חמצן. "נגרמו לו כוויות ופציעות ומצבו הלך והידרדר עד שהמערכות שלו קרסו והוא קיבל דום לב", אומרים בני המשפחה. כעת הם מתכננים לשקול את צעדיהם המשפטיים וגם להגיש תלונה במשטרה נגד בית החולים.
2 צפייה בגלריה
רמי נורי ז"ל. היה פעיל וחזק
רמי נורי ז"ל. היה פעיל וחזק
רמי נורי ז"ל. היה פעיל וחזק
(צילום: באדיבות המשפחה)
נורי ז"ל היה דמות מוכרת בראשון לציון, כפי שמספרת המשפחה. ההיסטוריה שלו שזורה בהיסטוריה של מדינת ישראל מתוקף היותו נהגם של חמישה רמטכ"לים. "כשהוא היה בצבא בקושי ראינו אותו, היה חוזר הביתה בסביבות 2:00 בלילה ויוצא מוקדם בבוקר. הצבא היה הכל בשבילו, להיות נהג של הרמטכ"לים היה עבורם הכל. לא כמו היום שיש צוות שלם, הוא היה צמוד אליהם. הוא היה איש הסוד שלהם וידע הכל. אני בתור ילד הייתי בחתונה של המשפחות שלהם, היינו כמו משפחה", מספר תמיר בנו.
קראו גם:
את מה שקרה בשבועיים האחרונים משחזר תמיר לפרטי פרטים. "הוא התאשפז ביום שבת לפני שבועיים בגלל קורונה. לא ידענו עדיין שהוא חולה, אבל המצב שלו היה כזה שהצריך אשפוז בבית חולים. שם במיון קיבלנו תשובה חיובית והוא הועבר לחדר במחלקת קורונה, ושם באותו חדר היה איתו עוד מישהו. בצד של אבא שלי בחדר לא היה אפילו לחצן מצוקה. זה חדר שמוזרמת אליו כמות חמצן גדולה והשותף לחדר גם היה מחובר לחמצן, כך שהסכנה שם הייתה גדולה.
"השותף לחדר כל הזמן רצה להדליק סיגריה בחדר ואמרנו לו לא לעשות זאת. בלילה כשלא היה שם אף אחד והמחלקה הייתה ריקה הוא הדליק סיגריה והיה פיצוץ גדול. הצוות במקום סיפר לנו שרק כעבור כמה דקות גלאי העשן צפצפו ואז הם הגיעו לכבות. המצב היה כזה שאפילו המזגן שמעל אבא שלי נשרף".
2 צפייה בגלריה
החדר שנשרף
החדר שנשרף
החדר שנשרף
(צילום: באדיבות המשפחה)
"בלילה התקשרו מבית החולים ואמרו לנו שהיה פיצוץ ואבא נכווה ברוב הגוף שלו. הגענו במהירות לבית החולים וראינו שהוא סובל מכאבים וכל העור שלו מתקלף. בצהריים החזירו אותו לחדר סמוך כשהכל מלא פיח עם ריח חזק של שריפה, ככה, כשהוא עם פצעים פתוחים. למחרת בצהריים הוא עדיין היה במחלקה כשהכל סביבו מזוהם והצוות הסביר לי שעדיין לא העבירו אותו כי אין מקום והמצב שלו לא מספיק קשה. רק אחרי שהתערבנו העבירו אותו למחלקת כוויות. אחרי יומיים הגענו אליו והמצב שלו הידרדר, הוא בקושי הצליח לדבר והצוות הרפואי הרדים אותו. הייתה לו קריסת מערכות ובבוקר יום חמישי נאמר לנו שהוא נפטר מדום לב".
לדברי הבן, מאז המקרה לא דיברו איתם מבית החולים. "נתנו לנו תעודת פטירה וזהו, שכחו מאיתנו. השריפה שקרתה היא באשמתם. הם מנסים להתנער מאחריות, אבל לא מספקים לנו תשובות למה שקרה באותו פיצוץ. כרגע אנחנו עוד לא מתעסקים באיך נתנהל מול בית החולים, אנחנו עוד באבל, אמא שלי מפורקת. איבדתי את אבא שלי סתם, אדם שהיה עדיין פעיל וחזק. רק בשבוע הבא היינו אמורים לטוס יחד לנאפולי".
במשפחה ציינו כי הם שוקלים להגיש תלונה במשטרה. "לא יכול להיות שזה יעבור ככה".
מבית החולים נמסר בתגובה: "אירוע השריפה בשיבא נגרם כתוצאה מעישון אסור של מטופל שהיה מחובר לחמצן. גלאי העשן אשר מותקן בחדר האשפוז כמו בכל בית החולים, הוא אשר התריע על השריפה כנדרש. צוותי בית החולים פעלו ללא דופי. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. תחקיר האירוע יועבר למשרד הבריאות".