יום שני למבצע חרבות ברזל: ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, והנהלת העירייה, סיימו הערכת מצב ואלה ההנחיות לתושבים.
2 צפייה בגלריה
חמ"ל ראשל"צ בהערכת מצב
חמ"ל ראשל"צ בהערכת מצב
חדר מצב ראשל"צ
(צילום: עיריית ראשון לציון )

כל אתרי הבנייה בעיר יישארו סגורים ולא ישהו בהם פועלים עד להודעה חדשה.
בהתאם להנחיות פיקוד העורף, כלל מסגרות החינוך העירוניות לא יפעלו היום (ראשון, 8.10). ההנחיה כוללת את הגנים, בתי הספר, הצהרונים, מסגרות החינוך המיוחד וכלל הפעילות הבלתי פורמלית.
לא תתקיים קבלת קהל במשרדי העירייה ובמשרדי המשרדים הציבוריים.
העירייה לא תאפשר אף פעילות שדורשת התקהלות.
ראש העירייה הנחה לפתוח שמרטפיות לילדי עובדי החירום החיוניים, תושבות ותושבי העיר, ובעירייה פועלים ליצור מערך מסודר בימים הקרובים.

2 צפייה בגלריה
מזירת נפילת הטיל בראשל"צ
מזירת נפילת הטיל בראשל"צ
מזירת נפילת הטיל בראשל"צ
(צילום: החברה לביטחון ראשל"צ)

כל ועדי הבניינים המשותפים מתבקשין להשאיר את דלת הבניין למטה פתוחה, כדי שעוברי אורח יוכלו להיכנס ולהתמגן ולפתוח את המקלטים בכל הבניינים. אם נדרשת עזרה לפתוח מקלט, נא לפנות דרך מוקד 106.
מחר (שני) יפתחו עמדות להתרמות דם של מד״א. עדכונים על מיקום ושעות ייצאו בהמשך, ומי שיכול לתרום אנא שיעשה זאת - זה מציל חיים.
ברחבי העיר פועלות עשרות ניידות משטרה, פקחים של החברה לסדר וביטחון ציבורי ומתנדבים חמושים תושבי העיר. בעירייה הוקם מאגר של התנדבות לסיוע, מי שרוצה מוזמן להיכנס ולהירשם: לחצו כאן
משפחות שרוצות לארח משפחות מהדרום, מוזמנות להירשם כאן

כל העדכונים על מבצע חרבות ברזל:

בעירייה מנסים לסייע למשפחות שיקיריהן מנותקי קשר וכל מידע שיש לנו - אנחנו מעדכנים. כרגע כל המידע נמצא ומרוכז במרכז הארצי לאיתור מנותקי קשר שמספרו - 054-770-4034 או במוקד 105.
תושבים שנגרם להם נזק לבית או לרכב בשל רסיסים או נפילות: אנא צלמו כל נזק שנגרם לכם בבית. עובדי מס רכוש צריכים להגיע אליכם להערכת נזק. הם יגיעו לכולם, בעירייה מסבירים שזה לוקח מעט זמן כי אנחנו בזמן מלחמה.
ראש העירייה, רז קינסטליך: ״מדינת ישראל התעוררה לבוקר קשה ועל אף שהעיר שלנו עברה לילה שקט ונטול אזעקות - זה לא אומר שחזרנו לשגרה. העיר ראשון לציון לצערנו מתורגלת בחירום, אבל אנחנו ערוכים ומוכנים לכל תרחיש. אני מבקש מכם - לא להיות שאננים, לא לצאת מהבית שלא לצורך ובמקרה של אזעקה להיכנס למרחב המוגן תוך דקה וחצי. ליבנו ותפילותינו עם חיילי צה״ל, משפחות ההרוגים והפצועים - רוחנו לא תיפול ואנחנו ננצח״.