ילדי גן "אין כמוני" בראשון לציון אספו 1,500 שקל במטבעות של עשרות אגורות ותרמו אותם לעמותות הפועלות למען הקהילה. הילדים הגאים צפו במאבטחי הברינקס אוספים את השקית הכבדה ומאחסנים אותה ברכב המשוריין.
1 צפייה בגלריה
מובילים את התרומה
מובילים את התרומה
מובילים את התרומה
(צילום: צוות "אין כמוני", באדיבות עיריית ראשון לציון)
קראו גם:
ילדי הגן השתתפו במיזם "האוצר האבוד" שמטרתו לאתר מטבעות של עשרות אגורות שזרוקים בבית ולאגד אותם ביחד לסכום משמעותי שיועבר לעמותות כמו "כנפיים של קרמבו", "עלם", "רוח טובה", "גדולים מהחיים", "פתחון לב", "צער בעלי חיים", "מלאכיות הדממה", "תנו לחיות לחיות", "קו לחיים", "ילדים בסיכוי", "חיבוק ראשון", "אח בוגר אחות בוגרת" ו – "להושיט יד".
באגף חינוך קדם יסודי במינהל החינוך בעירייה, מספרים כי עודדו את צוות הגן והילדים לאסוף מטבעות של 10 אגורות במהלך השנה. "ילדי הגן למדו על ערכו של הכסף ומה ניתן לעשות בו למען הקהילה. 147 גני ילדים בראשון לציון נטלו חלק במיזם".
(צילום: עיריית ראשון לציון)
ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "תקופת הקורונה זעזעה בתים רבים בישראל והציפה שאלות רבות בבית סביב כסף. המיזם מקנה לילדים ערכים ותובנות שילוו אותם כל החיים. צרכנות נבונה, ערך למתנות שהם מקבלים, חיסכון ודחיית סיפוקים מידיים, נדיבות וגאווה שהם יכולים לעזור לאחר ועוד. זהו אחד השיעורים החשובים שלמדו הילדים בגילאים האלו".
על פי הערכת בנק ישראל, בכל בית ישראל יש בין 30 ל-160 מיליון במטבעות של 10 אגורות, הם למעשה "האוצר האבוד" שכן רבים מאיתנו לא יעשו עם המטבעות הללו דבר. מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר, המחזיקה בתיק החינוך, הוסיפה: "ילדי הגנים בראשון לציון למדו בדרך הטובה ביותר את יסודות הכלכלה ונחשפו לערך הנתינה כבר בגיל כה צעיר".
כל העדכונים - חדשות ראשון לציון