רוכבי כלי רכב דו־גלגליים מראשון לציון מתלוננים כבר זמן רב על שיבושים לאורך המסלול ברחוב משה דיין, שגורמים להם תאונות ופציעות. השבוע נפצע רוכב קורקינט בגלל באמפר שהוצב על המסלול מבלי שהרוכבים עודכנו על כך. "אלה מסלולים שיכולים להביא למוות", אומר אחד מהם.
2 צפייה בגלריה
 פצוע תאונה שאירעה במשה דיין
 פצוע תאונה שאירעה במשה דיין
פצוע תאונה שאירעה במשה דיין
(צילום: פרטי)
קראו גם:
שחף לוי, תושב העיר העובד בתל אביב, עושה מדי יום את הדרך מביתו על גבי קורקינט לעבר תחנת רכבת משה דיין. השבוע הוא אושפז בבית החולים לאחר שנפצע בגלל אותם שיבושים במסלול הרכיבה שלו.
"כמעט כל מסלולי האופניים עוברים בקרבת עצים, אז יש שורשים שמייצרים הגבהה למסלול, וכל אחד כזה הוא פוטנציאל למוות, ברמה כזאת ממש", הוא אומר השבוע. "יש פעמים שענף לא נגזם והרוכבים מקבלים ענף לפנים. נראה שאין מי שעבר ובדק את האיזור.
"לפני חודשיים רכבתי על הקורקינט וצלחתי באמפר בקושי. רגע לאחר מכן מישהו מאחוריי התרסק שם. כמה ימים לאחר מכן רוכב אופנוע נכנס למסלול של הרכיבה כי יש חוסר מודעות של הציבור למסלולים, ופגעתי בו. נזקקתי לטיפול ולמשככי כאבים. רואים חוסר מודעות גדול וכלי רכב חונים שם, או שמניחים גזם במרכז המסלול".
2 צפייה בגלריה
ציר התנועה העמוס ביותר בעיר. רחוב משה דיין
ציר התנועה העמוס ביותר בעיר. רחוב משה דיין
ציר התנועה העמוס ביותר בעיר. רחוב משה דיין
(צילום: אבי מועלם)
לוי משחזר את התאונה שקרתה לו השבוע: "ברחוב הראשי, משה דיין, יש עבודות בכביש ולכן הפכו את מסלול האופניים לצר יותר ותחנות האוטובוס יושבות ממש צמוד למסלול, וכדי שלא תהיה תאונה הם בנו באמפר לפני כל תחנה כדי שהרוכבים יאטו. הבעיה היא שהם לא הודיעו על כך לאף אחד ורוכבי האופניים עפים שם. השבוע רכבתי כמו בכל יום ופתאום הבאמפר הפתיע אותי ופשוט עפתי מהקורקינט. כתוצאה מכך אושפזתי בבית החולים, הכידון נתקע לי בחוזקה בגרון והיו לי בעיות של דיבור ובליעה. מלבד זה אני מלא במכות יבשות. העירייה לא יכולה לאפשר שמסלולי האופניים הללו ימשיכו להיות הפקר".
תגובת עיריית ראשון לציון תתפרסם כשתתקבל.