בחודשים האחרונים החלה מחאת הדגלים השחורים, אליהם הצטרפו ארגונים נוספים שמוחים מדי שבת כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. ברחבי המדינה התמלאו מוקדי הפגנה שונים ובראשם רחוב בלפור ליד מעון ראש הממשלה וכך גם בראשון לציון, שם בחודשים האחרונים המחאה התפשטה והתרחבה וכיום יש בה כבר מספר מוקדים.
אלא שמי שמתנגד להפגנות, ולא בהכרח מטעמים פוליטיים הם דיירים המתגוררים בסמוך לאחד המוקדים של ההפגנות במרכז בן גוריון, אשר סובלים מהרעש של קריאות המפגינים.
1 צפייה בגלריה
הפגנות בראשון לציון. השכנים סובלים מהרעש
הפגנות בראשון לציון. השכנים סובלים מהרעש
הפגנות בראשון לציון. השכנים סובלים מהרעש
(צילום: פרטי)
קראו גם:
"בעבר הם הפגינו כמעט מדי יום אבל לאחרונה זה רק במוצאי שבתות ומבחינה זו זה כבר שיפור", טוען אחד הדיירים, "אבל עדיין תושבי האיזור סובלים מרעש ההפגנה בשעות הערב והלילה של שבת. אני לא מביע את דעתי הפוליטית אלא רק מביע את דעתי על הרעש שנגרם לי כל מוצאי שבת.
"בכל שבוע יש רעש של מוזיקה, זמבורות או ויכוחים ועימותים של המפגינים מול כאלה שיוצאים נגדם. הם צריכים להבין שהצומת שהם מפגינים בו מוקף בבנייני מגורים. יש מקומות אחרים בעיר שלא נמצאים ליד בתי מגורים, שיכלו להפגין שם כמה שבא להם. אנחנו בסך הכל רוצים שקט".
מארגני ההפגנות בראשון לציון בתגובה לטענות: "כמו בכל מקום בארץ, גם בראשל"צ מתקיימות כבר 31 שבועות הפגנות למען הדמוקרטיה ונגד השחיתות השלטונית. ההפגנות מתקיימות בכל מקום: גשרים, צמתים וכיכרות – בתוך השכונות ומחוצה להן. כל זאת במספר רב של מוקדים, על מנת לאפשר לאזרחים רבים ככל האפשר להצטרף.
הפגנות אפקטיביות צריכות להראות ולהישמע, שכן אחרת הן בבחינת "עץ שנופל ביער". אזרחי ישראל סובלים משחיתות שלטונית ופגיעה בדמוקרטיה יום יום ושעה שעה. ההפגנות שלנו מתקיימות ברוב המוקדים פעם בשבוע (בחלק מהמוקדים יותר) למשך שעה וחצי – שעתיים, בשעות אחה"צ. בהחלט מדובר ברעש מידתי ביחס לפגיעה השלטונית. אנו מזמינים את כל התושבים לקום מהכורסא ולהצטרף אלינו כדי לשמור על הדמוקרטיה ולהבטיח עתיד טוב יותר לכולנו".