תושבי שכונת הרקפות בראשון לציון סובלים ממכה של יתושים מסוג "נמר אסייתי" שהופכים את חייהם לסיוט.
1 צפייה בגלריה
סובלים מהמפגע
סובלים מהמפגע
סובלים מהמפגע
(המחשה: שאטרסטוק)
קראו גם:
לטענתם, בבניינים הרבים שנמצאים בתהליכי בנייה מייצרים מאגרי מים שהופכים למוקד דגירה עבור היתושים, אך העירייה לא פועלת מולם.
"כבר חודשיים שאנחנו חווים מכת יתושים שהיא הרבה מעבר לסביר", טוענת אורלי רפפורט תושבת השכונה. "כשאני הולכת לחברים שלי במקומות אחרים בראשון לציון זה לא מתקרב לזה. מדובר בתופעה שרק אם יוצאים לזרוק את הזבל חוטפים עקיצות בכמות לא רגילה".
לדברי רפפורט היא ותושבים אחרים פנו לעירייה ואף דיברו עם המדביר שמועסק על ידה, "גם להם לקח זמן להבין את גודל הבעיה אבל גם בסופו של דבר הבינו שזה לא בגדר הסביר. המדביר אמר לי שבגלל שמדובר ביתוש הנמר האסייתי הפתרון הוא לחפש את מאגרי הדגירה שלו. מתברר שיש המון בניינים שנמצאים בבנייה ויש שלב שהם עושים בדיקות כאלו ואחרות שצריך להציף אותם במים ולכן יש המון מקורות מים עומדים שבהם היתושים דוגרים", היא אומרת.
לטענת התושבים, למרות שהקבלנים התבקשו לטפל בבעיה הם לא עושים זאת. "ביקשתי מהעירייה שיטפלו בזה מולם ויתנו קנסות כי אנחנו השכנים סובלים. זה בטיפול יותר מדי זמן ואנחנו לא רואים שום הקלה. הילדה שלי הולכת לחברות וחוזרת עקוצה. חברות שלי שולחות תמונות של הילדים שלהן מכוסים בעקיצות וזה פשוט בלתי נסבל. רכשתי במיטב כספי דירת גן ואני לא יכולה ליהנות ממנה כי אני לא מעיזה להוציא את האף שלי החוצה".
מהעירייה נמסר: "בשבוע האחרון התקבלו פניות תושבים על עקיצות יתושים בשכונת רקפות. יחידת ההדברה ביצעה סריקות נרחבות באזור. בסופו של דבר אותרו מקורות מים בחניון תת קרקעי באתר בנייה. נציגי היחידה דרשו ממנהלי האתר לטפל במפגע, כמו כן נרשם לחובתם התראה לטיפול מיידי. נכון לעכשיו, רוב המקורות טופלו. נציגי היחידה ימשיכו במעקב עד לסילוק המפגעים".
לעוד חדשות ראשון לציון