אחרי הקניונים והמסעדות, הגיע תורו של חוף הים. בסוף השבוע הקרוב תפתח עונת הרחצה באופן רשמי. שלוש תחנות הצלה, מתוך שש, יפתחו לקהל הרחב בכל ימות השבוע. החל מ-13.4 יפתחו שלוש תחנות ההצלה הנוספות.
3 צפייה בגלריה
חוף ראשון לציון
חוף ראשון לציון
חוף ראשון לציון
(צילום: עידן גרוס)
בשונה מחופים שונים לאורך הים התיכון, שעדיין מתמודדים עם זיהום הזפת, בראשון לציון חזרו לשגרה בתוך ימים ספורים וזאת הודות לסוללת חול שהקים אגף חופים ואגמים כדי להתמודד עם השלכות הסערה שפקדה את המדינה לפני כחודש. הסוללה לא רק חסמה את הגלים, בגובה שישה מטרים שהיכו בחוף, אלא גם עצרה את הזפת ולא אפשרה לו להתפזר ברחבי החוף. וכך עובדי האגף הצליחו בתוך יומיים וחצי לנקות את כל שאריות הזפת שנשטפו לחוף ראשון לציון.
קראו גם:
על פי הערכות, בכל עונת רחצה, פוקדים את חופי הרחצה של העיר לא פחות מ-2.5 מיליון רוחצים. כאשר חודשי השיא הם מאי ויוני.
ראש העירייה, רז קינסטליך: "אנחנו נערכים לקראת עונת הרחצה הקרובה, ההערכה שלנו שהשנה החופים יהיו מלאים יותר משנים עברו, כיוון שאחרי שנה של סגרים, הציבור 'צמא' לבילוי משפחתי בלי הוצאות גדולות. כולי תקווה שנחזור לשגרה כמה שיותר מהר ומזכיר לכולם שחוף הים הוא של כולנו, זו אחריות של כל אחד מאיתנו לאסוף את הפסולת בסיום הבילוי ולהשליך לפח".
3 צפייה בגלריה
נערכים לפתיחת עונת הרחצה
נערכים לפתיחת עונת הרחצה
נערכים לפתיחת עונת הרחצה
(צילום: עידן גרוס)
בימים אלו משלים אגף חופים ואגמים עבודות להנגשה מלאה והוספת מקלחונים בחוף מספר 4 תל יונה, וחוף מספר 6, החוף הנפרד.
כמו כן, לאחרונה נרכשה נפה אינטגרלית, הראשונה בארץ, שתיתן מענה לכל הלכלוכים הקטנים, כמו סיגריות, אבנים, עטיפות וכו'.
במקביל אושרה תוכנית להכשרת חניונים אוטומטיים נוספים ובסך הכל תוספת של 400 מקומות חנייה נוספים בחוף הים.
גם השנה, החל מה-20.6 לסוף חודש אוגוסט, יופעלו שירותי ההצלה עד החשיכה או עד 20:00, הקרוב מביניהם. ראשון לציון הראשונה בארץ שהפעילה שירות זה לרווחת הרוחצים המעוניינים לרחוץ בים בשעות הערביים הפחות חמות.
3 צפייה בגלריה
נערכים לפתיחת עונת הרחצה
נערכים לפתיחת עונת הרחצה
נערכים לפתיחת עונת הרחצה
(צילום: עידן גרוס)
מחזיק תיק חופים ואגמים, חבר המועצה עידן מזרחי, מוסיף: "אנו בפתחה של עונת הרחצה ויש לנו הישגים גבוהים בכל מה שקשור לעמידה בסטנדרטים גבוהים ברמה בינלאומית. אנחנו משקיעים מאמצים רבים שתכליתם לספק לתושבי העיר חוף ים נקי, מסודר ובטוח. כולנו מחכים ומקווים שעונת הרחצה 2021 תהיה שגרתית ונוכל ליהנות סוף סוף מחוף הים היפה ביותר בישראל".