לפני כחצי שנה, החלה ליב, תינוקת בריאה לחלוטין בת שנה, לחוש ברע. היא נאנחה והתנשמה באופן שהדאיג מאד את הוריה. אמה טליה, אז בחודש השמיני להריונה, החליטה לגשת איתה לרופאת המשפחה. הרופאה המליצה להן לשוב לביתן ולבצע טיפול אינהלציה, אלא שהאם המודאגת הרגישה שמשהו אינו כשורה וכבר באותו הלילה ניגשה עם ליב למיון בית החולים בנהריה, שם אובחנה אצלה דלקת בשריר הלב – מיוקרדיטיס, שנגרמה, ככל הנראה, מווירוס.
2 צפייה בגלריה
התינוקת ליב
התינוקת ליב
התינוקת ליב
(צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים)

הוריה של ליב מחליטים להמשיך את הטיפול במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקוה, וליב מתאשפזת לניסיון של טיפול תרופתי דרך הווריד ומשתחררת לאחר מספר ימים. כעבור חודש, מצבה של ליב מחמיר וההורים שבים לשניידר, שם נקבע, לאחר שהתרופות לא עזרו לייצב את מצבה, כי היא סובלת מאי-ספיקת לב.
ליב עולה על רשימת ההמתנה להשתלת לב אך בינתיים נכנסת באופן מיידי לחדר הניתוח על מנת לחברה ללב מלאכותי שנקרא "ברלין הארט" (לב במזוודה) שמהווה פתרון זמני עד להשתלה המיוחלת. למזלה של ליב והוריה, בניגוד לילדים אחרים במחלקה שחוברו לברלין הארט והתגוררו בבית החולים במשך חודשים ארוכים, הפעם תרומת הלב מגיעה תוך כשבועיים בלבד, וכך ליב עוברת השתלת לב ומקבלת את חייה במתנה.
לדברי טליה, אמה של ליב: "עברנו ימים קשים ומפחידים, בהם מלגדל תינוקת בריאה ורגילה עברנו לשגרת בדיקות וטיפולים אינטנסיביים על מנת לייצב את מצבה של ליבה. זה בהחלט היה לא פשוט, במיוחד שהייתי בהיריון מתקדם ועם ילד נוסף בבית. הצוות הרפואי בשניידר קיבל אותנו בחיבוק אוהב מהרגע הראשון עם טיפול מסור ומסביב לשעון. אנחנו צפויים להשתחרר בימים הקרובים וליב עוד צפויה לעבור המשך מעקב ובדיקות, אבל אנחנו אופטימיים ומקווים שהכל יעבור בשלום. אנחנו רוצים להודות מקרב לב לכל הרופאים ואחיות שטיפלו בנו ביחידה לטיפול נמרץ לב".

2 צפייה בגלריה
התינוקת ליב
התינוקת ליב
התינוקת ליב
(צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים)

קראו גם:

לדברי ד"ר עופר שילר, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקוה: "ליב היא התינוקת הצעירה ביותר בשניידר שחוברה ללב מלאכותי והשנייה הצעירה ביותר שעברה השתלת לב. היא הגיעה אלינו במצב של קריסה לבבית, ונדרשה לפתרון מציל חיים באופן מיידי. לשמחתנו, נמצאה לה תרומת לב תוך פרק זמן קצר. מתחילת השנה שני ילדים עברו השתלת לב מצילת חיים בשניידר, וילדה נוספת במחלקה מחוברת כעת ללב מלאכותי וממתינה להשתלה".