כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד נתאי משה (23) וסייף אבו עמר (24), תושבי ראשון לציון ומבשרת ציון. השניים מואשמים בשוד של נהג מונית באמצעות סכין יפנית ואיומים על חייו וחיי ילדיו.
2 צפייה בגלריה
המחשה
המחשה
איימו על חיי נהג המונית ומשפחתו
(צילום המחשה: shutterstock)
על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד הדס עמיר, בעת שהנאשמים שהו בדירה יחדיו, העלה אחד הנאשמים את הרעיון לפיו ישדדו נהג מונית באמצעות סכין וייקחו את כספו.
אחד הנאשמים הזמין מונית באמצעות אפליקציית "גט טקסי", והנאשם השני עלה על המונית ונסע עם המתלונן בין מספר יעדים במטרה למשוך זמן לקראת השוד המתוכנן.
במהלך הנסיעה, וכדי להפחיד את נהג המונית, סיפר הנאשם על קרבתו למשפחות פשע ואודות עברו הפלילי. במהלך הנסיעה ליעד האחרון, ביקש הנאשם מנהג המונית לרדת לצד הדרך. משעצרו, ירד הנאשם מהמונית, פתח את דלת הנהג, הוציא מכיסו סכין יפנית וכיוון אותה לעבר המתלונן. זאת, תוך הוראה לדומם את מנוע המכונית והעברת כל הכסף שברשותו, אחרת ירצח אותו.
לאחר שהנהג המונית, שחשש לחייו, מסר לנאשם את הכסף שהיה ברשותו, הנאשם נכנס בחזרה למונית והחל לחפש עוד כסף. לאחר מכן, איים הנאשם על הנהג באומרו שאם יתקשר למשטרה יהרוג אותו ואת ילדיו. לאחר מכן, הורה לו הנאשם למחוק את מספר הטלפון שלו ואיים על חיי משפחתו בשנית. כל אותה עת התחבא הנאשם האחר בשיחים בקרבת מקום והנחה את הנאשם כיצד לפעול.

2 צפייה בגלריה
סכין
סכין
איים על הנהג בסכין
(צילום המחשה: shutterstock)

לאחר מכן התקשר אחד הנאשמים, בהנחיית הנאשם האחר, למתלונן ממספר חסוי באיומים שלא יפנה למשטרה. וכן, עשה זאת בשנית ביום שלמחרת.

קראו גם:

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, ביצוע עבירות של שוד בנסיבות מחמירות, החזקת סכין שלא כדין, איומים ושיבוש מהלכי משפט. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של השניים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.