במסגרת המאבק של משטרת ישראל בארגוני הפשיעה, התנהלה בחודשים האחרונים חקירה סמויה בימ"ר ת"א, אודות אירועים אלימים שהתרחשו במחוז ת"א, במהלכם גורמים עבריינים המזוהים עם ארגון פשיעה פוצצו מטען חבלה בפתח בית, הציתו עסק ברעננה, ביצעו ירי לעבר אדם ונתפסו "על חם" עם מטען חבלה בדרך להטמנה.
2 צפייה בגלריה
תיעוד ההצתה
תיעוד ההצתה
תיעוד ההצתה
(צילום: דוברות המשטרה)

עפ"י החשד, במהלך חודש אוגוסט על רקע ניסיונות סחיטה, אירעו מספר אירועי אלימות ושימוש באמצעי לחימה, בהם נטלו חלק ארבעה חשודים: גטהון איתמר, טאפרה האבטה, זלקה נתנאל ויהונתן דוד, וקטין נוסף בן 17, כולם תושבי ראשל"צ ויבנה.

קראו גם:

במסגרת החקירה עלה כי חלק מהחשודים תכננו באירוע הראשון להצית בית עסק ברעננה כאשר הם ממלאים מיכלים בנוזל דליק ומגיעים על קטנוע לבית העסק, שם ביצעו את ההצתה ונמלטו עם הקטנוע.
במועד אחר, חלק מחברי הכנופייה הגיעו ליישוב ארסוף לאחר שנסעו ברכב עם לוחיות זיהוי גנובות ומצוידים במטען חבלה, פוצצו את המטען בפתח בניין מגורים בישוב ארסוף, ונמלטו מהמקום.
אירוע נוסף שמיוחס לקטין מחברי הכנופייה הוא ביצוע ירי באמצעות אקדח, לעבר שני רוכבי קורקינטים שהצליחו להתחמק מהירי ולא נפגעו באזור ראשל"צ. החשוד נמלט מהמקום ונטש את הקטנוע עימו הגיע לביצוע הירי.

צפו בתיעוד >>>
פעילות חברי הכנופיה
(צילום: דוברות המשטרה)

וזה עוד לא הכל. בתאריך 21.8.23 תכננו חלק מחברי הכנופייה לבצע הטמנה של מטען חבלה, כאשר הם מובילים בשעת לילה מאוחרת ברכב עם לוחיות זיהוי גנובות, מטען חבלה מוכן להפעלה. בלשי הימ"ר שנערכו לסיכול, הבחינו ברכב המדובר וביצעו מעצר של שני חשודים לפני הטמנת מטען החבלה.
בהמשך נעצרו שלושה חשודים נוספים שהיו מעורבים באירועים. במספר חיפושים שבוצעו באזור מגוריהם בראשל"צ של טאפרה האבטה וזלקה נתנאל, נתפס מצבור של אמל"ח ביניהם לבנת חבלה, שני מטעני צינור, רימון הלם ואקדח עם כדור בקנה.

2 צפייה בגלריה
תיעוד מהשטח
תיעוד מהשטח
תיעוד מהשטח
(צילום: דוברות המשטרה)

היחידה המרכזית של מחוז ת"א שממשיכה את רצף הפענוחים בתקופה האחרונה, ביצעה חקירה נחושה ומקצועית בכלל האירועים האלימים, והשקיעה משאבים רבים לרבות מגוון אמצעים טכנולוגים, במטרה להביא ללכידתם של חברי הכנופייה המזוהים עם ארגון פשיעה שפועל באזור ת"א.
מעצרם של כלל החשודים הוארך מעת לעת ובימים האחרונים הוגשה נגדם הצהרת תובע לקראת כתב אישום חמור בבימ"ש השלום בת"א.