"ילדות חינוך מיוחד נמצאות ללא מסגרת וכולם שותקים?", אומרים השבוע בכעס הוריהם של תלמידות כיתה ט' בבית ספר "מאורות" בראשון לציון. "יש לזה השפעה הרסנית עליהן".
1 צפייה בגלריה
בית הספר
בית הספר
בית הספר
( צילום: פרטי)
קראו גם:
בית הספר נמצא בשיכון המזרח ושייך לזרם של החינוך העצמאי־חרדי ועד כה, טוענים ההורים, פעלה במוסד החינוכי גם כיתה קטנה עבור החינוך המיוחד. השנה, באופן לא ברור, הודיעה הנהלת בית הספר שלתלמידות כיתה ט' לא תהיה כיתה קטנה ועליהן למצוא מסגרת חלופית. "מאז שהבת שלי היתה בכיתה ח' כבר ניסיתי להירשם לכיתת חינוך מיוחד עבור כיתה ט' אבל הנהלת המוסד אמרה שהיא לא פותחת כיתה לחינוך המיוחד ושלחו אותי לחפש לה מסגרת אחרת", מספרת אם לאחת התלמידות. "העירייה רצתה שהיא תצא לחינוך מיוחד מחוץ לעיר אבל הבת שלי חוששת לנסוע רחוק כי זה דורש לעלות על מונית והיא לא מוכנה לזה, יש לה בעיות רגשיות שבגללן היא מטופלת, קשה לה עם אנשים ובגלל זה היא התקשתה להתמודד עם כיתות גדולות כפי שהיה עד היום".
ההורים פנו לעירייה שקבעה כי הכיתה תיפתח, אבל בהנהלת המוסד, כך טוענים ההורים, נאמר להם שאין לה מקום, "הנהלת המוסד לקחה את הכיתה לטובת עוד חדר מורות. העירייה דורשת מהמנהלת הנוכחית להשיב לקדמותו את המצב אך היא מסרבת ובינתיים הבנות בבית. מתחילת שנת הלימודים הבנות לא למדו. תלמידה אחת איימה בהתאבדות, בנות מסתובבות ברחוב".
בינתיים חלק מההורים נאלצו בלית ברירה לשלוח את בנותיהם לכיתות רגילות על אף שהן לא מתאימות להן. "בין הבנות שלא חזרו נמצאת גם הבת שלי ובלית ברירה לפני שבוע וחצי שלחנו אותנו לכיתה רגילה שלא מתאימה לה", אומר אב לילדה מבית הספר. "היא לא יכולה להשתלב בכיתה כזו וזה רק גורם יותר נזק. ההנהלה מספרת לנו שאין לה מקום והעירייה טוענת שהם צריכים להקצות אבל אנחנו נופלים בן הכיסאות. שאנשים ינסו לדמיין איך ילדה בגיל הנעורים מרגישה כשהיא יושבת בבית ואף אחד לא רוצה אותה? לא יודע איך דברים כאלה עוברים במערכת, שילדים פשוט יושבים בבית ולא מגיעים ללמוד.
מהעירייה נמסר: "לפני מספר ימים ניתן סוף סוף אישור לפתיחת הכיתה. בימים אלה אנו פותחים כיתת חינוך מיוחד עבור הבנות וכבר בימים הקרובים הן ילמדו בכיתות המתאימות לצרכים שלהן, עם מחנכת ייעודית לחינוך מיוחד".