יוזמה ברוכה נערכת בימים אלו בבית הספר הממלכתי־דתי הראל בראשון לציון. משפחות שנאלצות להיכנס לבידוד בגלל שאחד מבני הבית חלה בקורונה, זוכות לסיוע מלא הכולל חבילות מזון ומוצרים הכרחיים שיעזרו להם להעביר את הבידוד באופן ראוי. "זה ראוי להערכה כי היחס אלינו הוא הרבה יותר מהורים ובית ספר", סיפרה אחת האמהות.
1 צפייה בגלריה
חבילות מלאות כל טוב
חבילות מלאות כל טוב
חבילות מלאות כל טוב
( צילום: פרטי)
"בתחילת החודש הבת שלי נדבקה בקורונה לאחר שהיא וכל החברים שלה הדביקו אחד את השני", מספרת אם לתלמידים במוסד, "משם זה עבר לכל האחים ובסופו של דבר גם אני ובעלי נדבקנו, ככה שכל המשפחה חלינו בקורונה. בשלב זה מנהלת בית ספר הראל, אושירה ארצי, התקשרה אלינו ודרשה בשלומנו. אני לתומי חשבתי שזה נוהל כזה שנעשה במסגרת החינוכית ובזה זה נגמר, אבל טעיתי".
קראו גם:
במסגרת בית הספר הקימו הצוות, ההורים והתלמידים את "גמ"ח הראל", מיזם של בית הספר שמסייע בתחומים שונים ובראשם, כיאה לתקופה זו, עזרה למשפחות שנכנסות לבידוד ומתקשות להתנהל בשגרת הקורונה.
"היו יומיים שבעלי ואני לא תפקדנו מרוב שלא הרגשנו טוב. אפילו להכין אוכל לילדים לא יכולנו", סיפרה האם. "המנהלת אמרה לי שהיא תשלח לנו חבילה ושהם ידאגו לנו כי אין לנו יכולת לצאת מהבית. ביום רביעי דפקו לנו בדלת ושם חיכה לנו משלוח שממש גרם לדמעות של התרגשות.
חבילה שיש בה כל טוב: שמפו, נייר טואלט, עופות, דגים לשבת, בשר טחון, המון אוכל וגם משחקים לילדים. הכל מהכל היה שם. למחרת גם קיבלנו חלות לשבת ומאפים טריים. זה חימם את הלב והדבר הזה הוא הרבה מעבר לבית הספר, וראוי להערכה שככה דואגים והוכיחו לנו שזה הרבה יותר מבית ספר".
"המיזם הזה הוקם כדי לסייע לכל מי שצריך, בין היתר בתקופה המאתגרת של התמודדות עם הקורונה", מסבירה מנהלת בית הספר אושירה ארצי. "אצלנו בבית הספר יש משפחות מבוססות וחזקות לצד משפחות שזקוקות לסיוע והן מאמצות אחת את השנייה. בחגים חילקנו 50 סלי מזון ודאגנו להם. מעבר לכך, כל משפחה בבית ספר הראל תקבל סיוע ולא תפנה למחלקת הרווחה אלא משפחת הראל תדאג לה. חשוב לציין שהכל מתנהל בצנעת פרט מבלי שיידעו אחת על השנייה".