פרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד אליהו רימר, יהונתן זיגלמן, אדיר זפרני, עומרי בוחניק ואילן הלפרין (שלושת האחרונים הם תושבי ראשל"צ) לאחר שהצליחו לארגן ולנהל תעשייה שגרפה לכיסם מאות אלפי שקלים, בצורה בלתי חוקית.
2 צפייה בגלריה
גלגלו לכיסם הרבה מאוד כסף
גלגלו לכיסם הרבה מאוד כסף
גלגלו לכיסם הרבה מאוד כסף
(צילום המחשה: canva)

מכתב האישום שהוגש, במסגרת הסדר טיעון, על ידי עו"ד שרון בכר ושאריפה חמדוה דיאב מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, עולה כי החל מהמחצית השנייה של שנת 2020 ועד לאוקטובר 2021 בהנחייתו של רימר סייעו זיגלמן, זפרני, בוחניק והלפרין לארגון וניהול הימורים ומשחקים אסורים באמצעות האינטרנט.
אתרי ההימורים אפשרו למהמרים ברחבי הארץ, להמר הימורים שונים, בעיקר בתחום משחקי ספורט בארץ ובעולם, במשך עשרים וארבע שעות ביממה. ההימורים התבצעו לפני תחילת המשחקים או במהלכם. בתקופת פעילות ההימורים, הסתכמו מחזורי הפעילות באתרים בסכום של מאות אלפי שקלים. כספים אלו שימשו את הנאשמים לתחזוק אתרי ההימורים ולתפעול וארגון של ההימורים והמשחקים האסורים.


איך עבדה השיטה?


מהמר שביקש לבצע הימורים דרך אתרי ההימורים, קיבל מאחד מהנציגים שם משתמש וסיסמה, וכך נפתח לו חשבון באתר שעמד לרשותו לשם ביצוע ההימורים. התשלום בגין ההימורים הועבר לנציג או לשליח בסמוך לביצוע פעולת ההימור, במזומן או בצ'קים. חלוקת הזכיות או איסוף ההפסדים מהמהמרים נעשו על ידי שליח מטעם ההנהלה.

קראו גם:

לפי כתב האישום, זפרני, בוחניק והלפרין סייעו לתפעול וארגון ההימורים והיוו חוליה המקשרת בין הארגון ובין המהמרים. במסגרת זו, סייעו להעברת כספי העבירה שהגיעו מהמהמרים השונים ועמדו בקשר ישיר עם רימר וזיגלמן לצורכי עדכון, שליחויות ואיסוף כספים.

2 צפייה בגלריה
מהמרים השקיעו הרבה מאוד כסף, והמארגנים הרוויחו
מהמרים השקיעו הרבה מאוד כסף, והמארגנים הרוויחו
מהמרים השקיעו הרבה מאוד כסף, והמארגנים הרוויחו
(צילום המחשה: canva)

לרימר, זיגלמן, זפרני ובוחניק יוחסה עבירה של סיוע לארגון או עריכת משחק אסור, הגרלה או הימור; להלפרין יוחסה עבירה של סיוע לעריכת הגרלות והימורים.
לקפלן יוחסה עבירה של קבלת דבר בתחבולה, לאחר שבין השנים 2018-2021 ביצע קפלן חיובים בגובה מאות אלפי שקלים באמצעות כרטיסי אשראי שהונפקו דרך חשבונות בנק שונים המשויכים לאדם אחר, תוך ניצול מכוון של טעותו של הבנק באשר לזהות בעל השליטה בו.
התיק נחקר על ידי כח המשימה למאבק בהימורים באינטרנט בלהב 433