פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד יהון פלקה (31) מראשון לציון. בכתב האישום מפורטים מקרים רבים של עבירות מין שביצע באינטרנט כלפי ילדות בנות 12-16, וגם עבירות סחיטה.
2 צפייה בגלריה
התחזה לקטין ברשתות החברתיות
התחזה לקטין ברשתות החברתיות
התחזה לקטין ברשתות החברתיות
(צילום המחשה: shutterstock)

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד יסמין אבו פול ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, עולה כי החל מאוקטובר 2023 נהג פלקה לחפש קטינות באפליקציות אינסטגרם, טיקטוק וטלגרם, ולהציג את עצמו כנער בגילן.
פלקה פתח חשבונות פיקטיביים רבים באפליקציות אלו ונרשם בשמות שונים, כשבחלק מהמקרים התחזה באמצעות תמונה של נער שהוריד מהאינטרנט.
הוא יצר קשר עם הילדות במטרה לקבל מהן תמונות וסרטונים מיניים שלהן, ובמקרים בהם הן סירבו לבקשתו, הוא סחט אותן באיומים כשאיים שיבייש אותן, ויפיץ תמונות וסרטונים ששלחו לו קודם לכן.

2 צפייה בגלריה
נערה צעירה - תמונת פייסבוק
נערה צעירה - תמונת פייסבוק
סחט וביצע מעשים איומים
(צילום המחשה: shutterstock)

בחלק מהמקרים, כאשר הילדות טרם שלחו לו תכנים מיניים, ערך פלקה תמונות לגיטימיות שלהן, בהן הן לבושות, כך שיראה שהן עירומות, ואיים שיפיץ את תמונות העירום המזויפות אם לא יענו לדרישותיו.

קראו גם:

כתב האישום מייחס לפלקה שורה של עבירות מין וסחיטה חמורות, ביניהן:
גרם אינוס ומעשה סדום בקטינה שטרם מלאו לה 16 שנים תוך מרמה, גרם אינוס ומעשה סדום בקטינה שטרם מלאו לה 16 שנים שלא בהסכמתה החופשית, גרם מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה 16 שנים תוך מרמה וכן גרם מעשה מגונה שני שלא בהסכמתה החופשית, ניסיון לגרם מעשה מגונה באיומים, סחיטה באיומים, סחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה, שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה (ריבוי עבירות), החזקת וצריכת חומר תועבה ובו דמותו של קטין, קבלת דבר במרמה ועוד.
בד בבד הוגשה גם בקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.
החקירה בפרשה זו התנהלה על-ידי יחידה 105, היחידה להגנה על קטינים ברשת בלהב 433, והחלה עם פנייתן של קטינות למוקד 105 בשל מעשיו של הנאשם.