בתחילת השנה יצא גיל איינשטיין לשחק כדורגל עם שלושת ילדיו וחברים נוספים, אך למרבה הטרגדיה הוא לקה בליבו וניסיונות ההחייאה לא צלחו. שגיא, בנו האמצעי, יחגוג בעוד כחצי שנה את בר המצווה שלו ויש לו בקשה אחת - לעלות לתורה ולברך מספר התורה שייתרם לעילוי נשמתו של אביו. בימים אלו הוקם מיזם לגיוס כספים כדי להספיק לרכוש ספר תורה ולהגשים את חלומה של המשפחה.
1 צפייה בגלריה
משפחת איינשטיין (משמאל גיל ז"ל)
משפחת איינשטיין (משמאל גיל ז"ל)
משפחת איינשטיין (משמאל גיל ז"ל)
( צילום באדיבות המשפחה)
קראו גם:
"זה קרה ביום הראשון של השנה האזרחית", משחזרת בכאב יעל, אשתו של גיל ז"ל. "הוא הלך לשחק כדורגל במגרש של בית ספר טביב ליד הבית עם הילדים שלנו ועוד חברים, דבר שעשו כמעט כל שבת. תוך כדי המשחק הוא התמוטט. התקשרו אליי ואמרו לי שהוא לא מרגיש טוב ושאגיע מהר. רצתי לשם תוך כדי שאני כבר שומעת את רעש הסירנות של האמבולנס. כשהגעתי הוא כבר היה בהחייאה והילדים שלי ראו את הכל ורצו אליי בבכי והיסטריה. כמעט שעה ביצעו בו ניסיונות להחזרת דופק אבל זה לא צלח. ניסיתי לדבר איתו, צעקתי שיחזור לחיים, אבל זה לא קרה. הגענו ל'אסף הרופא' ושם הפרידו אותי ממנו, הכניסו אותו לחדר טיפול נמרץ ובמשך חצי שעה המשיכו לנסות החייאות מתקדמות יותר אבל שום דבר לא הצליח.
חבר משותף שלנו, פראמדיק שליווה אותנו, היה בתוך החדר והתכתבתי איתו כדי שיעדכן אותי. כשהוא הפסיק לכתוב לי הבנתי שהגרוע מכל קרה. בסופו של דבר יצאו אליי שלושה רופאים ואף אחד מהם לא הצליח לדבר. תפסתי את החבר שלו שהיה בחדר וביקשתי לדעת מה קורה והוא התחיל לבכות, ואז הבנתי. במקביל הילדים כל הזמן ביקשו לדעת מה קורה. כתבתי להם שהוא בבדיקות. בסוף מיהרתי הביתה לספר להם כי התחילו לרוץ שמועות בשכונה", מספרת יעל בקול חנוק.
"החודש הראשון בלעדיו היה נורא לכולם. המון בכי ועצב. מאז אנחנו בסרט שלא מעכלים אותו. הבית אותו דבר כמו שעזב אותו, הקסדה והמעיל של האופנוע עדיין תלויים ומחכים לו. אני לא מעכלת שהוא לא ישוב יותר. זה קרה בבית הספר שבו לומד הבן הגדול והוא לא הסכים לחזור לשם. בסופו של דבר נאלצתי להעביר אותו לבית ספר אחר.
"שגיא, הבן האמצעי שלי, מתחיל עכשיו את הלימודים שלו שם והוא דווקא כן רוצה להיות במקום", היא אומרת.
בחודש פברואר יחגוג הבן שגיא בר מצווה ויעלה לתורה. במשפחה עלה רעיון שהוא מאוד רוצה לממש - לברך ולקרוא מספר תורה שנתרם לעילוי נשמתו של אביו. "חקרנו ובדקנו והבנו את החשיבות של ספר תורה לעילוי נשמת הנפטר. אנחנו בית מאוד מאמין וזה דבר שירגש את שגיא מאוד. זה פרויקט שאני רוצה להנצחתו, שלא ישכחו אותו. זה ששגיא יקרא בבר המצווה מספר תורה לעילוי נשמת אביו, יהיה עבורנו דבר גדול.
"החלטנו לרכוש ספר תורה אבל זה מאוד יקר, כ־150 אלף שקל. לטובת זה הקמנו פרויקט של גיוס המונים בשם: 'הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של גיל'. הקבוצה נמצאת בפייבוקס והשאיפה היא שנוכל לרכוש את הספר בתחילת השנה באזכרה שלו".
לתרומות: בקבוצה בפייבוקס או לחשבון הבנק מזרחי טפחות 20, סניף שחק 573, מס' חשבון: 270395.