בדיון מיוחד שהתקיים הבוקר שני) בוועדת הכספים של הכנסת דרש ראש העירייה, רז קינסטליך, להרחיב את מתווה הפיצויים, ולכלול בתוכה גם את ראשון לציון שהיא אחת הערים הכי מטווחות בישראל וספגה עד כה 114 התרעות על שיגורי טילים ושבע פגיעות ישירות.
2 צפייה בגלריה
קינסטליך בהערכת מצב עם אלוף פיקוד העורף, רפי מילוא
קינסטליך בהערכת מצב עם אלוף פיקוד העורף, רפי מילוא
קינסטליך בהערכת מצב עם אלוף פיקוד העורף, רפי מילוא
(צילום: עיריית ראשל"צ)
ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, הגיע הבוקר (ב') לדיון מיוחד בוועדת הכספים שהתכנסה לדון בהרחבת מתווה הפיצויים לטווח של עד 40 ק"מ מהעוטף וליישובי רמת הגולן. בפתח דבריו, פנה קינסטליך אל יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, וסיפר כי "ראשון לציון לא מתפקדת. אין יום שאין לנו אזעקות בעיר".
קינסטליך הציג בפני הוועדה את נתוני השימוש בכרטיסי האשראי לחודש החולף, לפיהם ראשון לציון מדורגת במקום העשירי בארץ (יחד עם העיר אשדוד) עם ירידה של למעלה מ-23% בשימוש בכרטיסי אשראי. "העסקים בראשון לציון נמצאים רגע לפני פשיטת רגל. אתה מסתובב ברחובות העיר - ואף אחד לא יוצא. כל הזמן יש אזעקות. ההורים שומרים על הילדים בבתי הספר", אמר קינסטליך והדגיש: "חייבים לשנות את מנגנון הפיצוי. המנגנון חייב להיות דיפרנציאלי – מי באמת נפגע ולא לפי טווח קילומטראז'. חייבים לחשוב שונה. זה לא הוגן שהעיר הכי מטווחת לא נמצאת בכלל במתווה של האוצר".

2 צפייה בגלריה
קינסטליך בוועדת הכספים
קינסטליך בוועדת הכספים
קינסטליך בוועדת הכספים
(צילום: עיריית ראשון לציון)

קראו גם:

מאז החלה המלחמה נרשמו בראשון לציון כאמור 114 התרעות על שיגורים. העיר ספגה שבע פגיעות ישירות בבתים עם עשרות פצועים ומאות רסיסים שגרמו נזק רב לרכוש ולתשתיות. עם זאת, העיר נשארה מחוץ למתווה האוצר.
קינסטליך פנה לשר האוצר, בצלאל סמוטריץ', במכתב חריף שבו דרש ממנו להכליל את העיר ראשון לציון במתווה הפיצוי לבעלי העסקים שנפגעו משמעותית - בדומה לאשדוד ובאר שבע. קינסטליך אף הבטיח כי לא ייתן שבעלי העסקים בראשון לציון ייפלו בין הכיסאות ולא יכללו במתווה - "אם צריך נגיע עד לבית המשפט כדי לקבל תשובות. לא ניתן שהחלטות בעת הזו יילקחו באופן שרירותי״.