תושבים מראשון לציון שמתגוררים במערב העיר, התלוננו כי בימים האחרונים ישנה פעילות אווירית ורחפנים או כלי טיס זעירים אחרים שחגים שעות מעל העיר ומשמיעים רעש מטריד. בדיקה של "מיינט ראשון" מגלה כי מדובר בפעילות צבאית מוגברת בימי הקורונה, בשל מיעוט טיסות אזרחיות.
1 צפייה בגלריה
רחפן
רחפן
זמזומי רחפנים וספקולציות
(צילום אילוסטרציה: pixabay)
קראו גם:
"זו תופעה שהתגברה בימים האחרונים", סיפרה אושרת, תושבת מערב העיר. "במשך שעות רבות של היום אנחנו שומעים זמזום מרגיז של טיסנים שמרחפים מעל הבתים שלנו. זה אמנם פחות גרוע מרעש המטוסים שהיו נוחתים מעל גגות הבתים שלנו, אבל זה עדיין מציק", היא אומרת.
במהלך היומיים האחרונים הפך הרעש למאגר של ספקולציות ברשתות החברתיות ותושבים הסבירו כי מדובר בפעילות של העירייה שמצלמת חריגות בנייה. היו גם שהפליגו בדמיונות ותלו זאת בריסוס חיטוי. כעת מתברר כי הסיבה היא פעילות של הצבא. גורם הבקיא בפרטים סיפר ל"מיינט ראשון" כי "בעקבות מיעוט טיסות אזרחיות יש תשומת לב גבוהה יותר לרעש הטיסות הצבאיות".
מדובר צה"ל נמסר: "צה״ל עושה את מירב המאמצים על מנת להתחשב בסביבה האזרחית. הרעש המדובר הינו פעילות אימונים אשר מתרחשת באיזור. נדגיש כי פעילות זו מתקיימת על מנת לשמור על הכוחות מוכנים מבצעית ועל מנת לספק ביטחון לתושבי מדינת ישראל. חיל האוויר מקים בימים אלה צוות אשר יבחן את מגבלות הטיסה של כלי טיס במרחבים האזרחיים במדינת ישראל, על מנת לצמצם את אי הנוחות שלעיתים נגרמת".
כל העדכונים - חדשות ראשון לציון