אתמול (חמישי) נודע כי סייעת בגן העירוני 'דני גיבור' בשכונת רמז אובחנה כחולת קורונה. בעקבות הגילוי עלה החשש שילדים בגן נדבקו אף הם, ועוד באותו יום נערכו בדיקות קורונה לכולם.
פעולות החיטוי בגןפעולות החיטוי בגן
פעולות החיטוי בגן
(צילום: דוברות העירייה)
היום (שישי) מבשר יו"ר ועד ההורים שהתקבלו תוצאות הבדיקות ולמרבה המזל התוצאות של כל ילדי הגן יצאו שליליות, ונראה שאף אחד מהם לא נדבק.
הבוקר קיים ראש העירייה, רז קינסטליך שיחת זום עם הורי ילדי גן "דני גיבור" כדי לעדכן באופן הטיפול במקרה ומתן מענה לשאלות.
בשיחה השתתפו גם סגנית ראש העירייה, עו"ד ליאל אבן זהר המחזיקה בתיק החינוך, מנהל השירות הווטרינרי- ד"ר יהונתן אבן זהר שנמצא בקשר ישיר עם משרד הבריאות, מנהלת אגף קדם יסודי- ורד אבינל, מפקחת משרד החינוך- תרצה שלום ומנהלת אגף השירות הפסיכולוגי בעירייה, ליאורה גשרי.
ראש העירייה עדכן את ההורים בצעדים שבהם נקטה העירייה לרבות בדיקות לילדי הגן השכן וחיטוי שני הגנים. בשיחה השתתפה גם אחות אפידמיולוגית ממשרד הבריאות שענתה להורים בנושאים מקצועיים.
ההורים ביקשו להביע את הערכתם להתנהלות המהירה של העירייה ובכלל זה קיום מהיר של הבדיקות, חיטוי הגן ועדכון שוטף בהתנהלות. ראש העירייה אמר בשיחה כי האמון של ההורים במערכת תרם לטיפול מהיר במקרה "מה שהוביל אותנו לאורך כל הדרך היא שקיפות מולכם" אמר קינסטליך להורים.
אחת האמהות אמרה: "נתנו לנו מעטפת של חום ואהבה. לא היינו צריכים לרוץ לבדיקות. היה שיתוף פעולה מעולה של העירייה".
מנהלת השירות הפסיכולוגי, ליאורה גישרי, עדכנה כי העירייה פתחה קו חם להורים ולילדים החל מיום ראשון הקרוב. כמו כן הזמינה את ההורים ליצור עמה קשר על מנת לתת מענה פרטני לכל הורה שיבחר.
מהעירייה נמסר כי, "יש לציין כי עם החלטת הממשלה לחזרה לשגרה במערכת החינוך, הנחת העבודה בעיריית ראשון לציון הייתה שתהיה התפרצות באחד ממוסדות החינוך. לכן הוכנה תוכנית עבודה מבעוד מועד שמטרתה לתת מענה מיידי כדי לבודד את כל שמי בא במגע עם איש החינוך שנדבק ולצמצם את הסיכויים להתפשטות הנגיף".
במקביל, עולה מדו"ח משרד הבריאות שבימים האחרונים חלה עלייה במספר החולים המאומתים בראשון לציון. מאז פרוץ המגפה נדבקו בקורונה 229 מתושבי העיר, מתוכם החלימו כבר 188. בימים האחרונים, שבהם נפתחה עונת הרחצה וחלק מההגבלות הוסרו, נוספו בעיר 7 חולי קורונה חדשים. עלייה של 3.2 אחוז.
פרסום ראשוני: 15:21 , 22.05.20