בימים אלה מסיימים בחברה לביטחון "פיילוט מצלמות" מיוחד. במסגרתו נעשו בדיקות של כלל האירועים החריגים בעיר, כאלה שהחלו בהתקהלות חשודה והסתיימו בתקרית שהצריכה התערבות של פקחי החברה או משטרה. "על ידי כך אנו מקווים להצליח למנוע את האירועים עוד לפני שהם מתרחשים", מסביר מנכ"ל החברה לביטחון מוטי נחמני.
1 צפייה בגלריה
מצלמות, מצלמה
מצלמות, מצלמה
מצלמות אבטחה. יאתרו קטטות
(אילוסטרציה: shutterstock)
זה לא סוד שראשון לציון מרושתת ב-1,600 מצלמות שמתעדות את העיר בזמן אמת. למרות זאת הבינו בחברה לביטחון שישנו קושי להתמודד עם כל כך הרבה מצלמות, ולעתים גם אירועים חריגים נעלמים מעיני הפקחים בשל ריבוי המסכים.
קראו גם:
לאור זאת, בחודשים האחרונים הוצבו מצלמות מיוחדות שנועדו לאתר התקהלויות של אנשים, ולהתריע בפני המערכת. נתונים אלו נבדקו על ידי החברה לביטחון כדי לברר באילו מקומות בעיר ההתקהלויות הפכו גם לאירועים חריגים כמו דקירה, קטטה או מעשה ונדליזם.
"מטרת הפיילוט היא לגלות היכן המקומות המועדים לפורענות שבהם התקהלות עלולה להוביל לתקריות פליליות", מסביר נחמני ומוסיף: "בכך אנחנו נותנים תיעדוף של טיפול הפקחים במקומות הללו ומונעים את המקרים עוד לפני שהם מתפתחים".
בחברה לא הסגירו את רשימת המקומות המועדים לפורענות, אך ל"מיינט ראשון" נודע כי בפיילוט שנעשה בעירייה עלה כי גנים ציבוריים בשכונות רמת אליהו, שיכון המזרח ומרכז העיר נמצאים ברשימת המקומות שבהם התקהלות הפכה לפלילית. מקומות אלוה, כמו מקומות אחרים, יקבלו תעדוף על ידי פקחי החברי לביטחון במקרים שבהם יבחינו בהתקהלויות חשודות.
מדובר בפעילות חשובה במיוחד לאור הקיץ המתקרב, תקופה שבה בני נוער רבים מסתובבים בגנים הציבוריים, שותים לשוכרה ומפרים את הסדר הציבורי. יתכן והשנה המצלמות המיוחדות הללו יצליחו למנוע הידרדרות.