החופש רק התחיל, ואיתו גם התאונות. עידן בן ה-6 הגיע ליחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר לרפואת ילדים עם שבר בגולגולת לאחר שנפצע בתאונת טרקטורון. עידן שיחק בגינה כשאחד מחבריו הגיע עם טרקטורון ממונע לילדים.
2 צפייה בגלריה
עידן בן ה-6 בשניידר
עידן בן ה-6 בשניידר
עידן בן ה-6 בשניידר
(צילום: דוברות שניידר)
עידן והוא התחרו ביניהם מי מהיר יותר כשעידן רץ והחבר נוסע, וברגע של חוסר תשומת לב הטרקטורון שהגיע למהירות של 20 קמ"ש יצא משליטה והתהפך על עידן.
עידן שהיה בהכרה הגיע לביתו והחל לחוש כאבי ראש עזים והובהל לבית החולים הסמוך לביתו. הרופאים בבית החולים ערכו לו בדיקות מקיפות, כולל סיטי, שהדגימו דימום משמעותי באוזן ושבר בגולגולת. לאור התוצאות, עידן פונה מיידית למרכז שניידר לרפואת ילדים להמשך טיפול.
ביחידה לטיפול נמרץ בשניידר עידן עבר הערכה נוספת על מנת לבחון האם מדובר בנזק לטווח הארוך וקיבל תרופות למניעת פרכוסים. למרבה המזל, לאחר 24 שעות קריטיות, נקבע כי מצבו של עידן טוב והוחלט להשאירו לאישפוז לצורך השגחה ומעקב בלבד.

2 צפייה בגלריה
הטרקטורון ממנו נפגע עידן
הטרקטורון ממנו נפגע עידן
הטרקטורון ממנו נפגע עידן
(צילום: דוברות שניידר)

קראו גם:

לדברי אורית, אמו של עידן: "עברנו חוויה קשה ומפחידה, שאני לא מאחלת לאף הורה לעבור, ותודה לאל היה לנו מזל גדול. זו תקופה מסוכנת במיוחד עכשיו בחופש הגדול שילדים מתרוצצים בכל מקום. חשוב לי להגיד לכל הורים שיש דברים שהם לא משחק, גם אם נראים לנו ככה וחשוב מאד שנשמור על הילדים כדי שנעבור את החופש בשלום".
לדברי ד"ר עידו בן צבי, נוירוכירורג בכיר ביחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר: "עידן הגיע אלינו עם דימום מאסיבי באוזן ושבר בגולגולת, ולכן היה חשוב לנו לעקוב אחריו ולוודא שאין התדרדרות פתאומית. שני ילדים בני 6 על טרקטורון ממונע עד 20 קמ"ש בלי קסדות זו סכנת חיים אמיתית. ילדים יכולים להיפגע קשה ממה שלנו כמבוגרים נראה כמו רק משחק או צעצוע. החופש הגדול רק התחיל, אני קורא להורים לנקוט משנה זהירות ולנסות למנוע ככל הניתן פציעות מיותרות ומסוכנות של ילדים".