המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד השוטר דאהיש קטימה, וזאת לאחר שצילם במספר רב של הזדמנויות תמונות וסרטונים אינטימיים של אזרחים, בין היתר, במסגרת תפקידו כשוטר.
2 צפייה בגלריה
עקבו אחרי הרכב וביצעו את השוד
עקבו אחרי הרכב וביצעו את השוד
התבודדו ברכב וחשבו שהם לבד
(צילום המחשה: shutterstock)
על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד סיון דוק ונחקר על ידי צוות מרכז במחלקה לחקירות שוטרים, במספר רב של הזדמנויות במהלך השנים 2022-2020 הנאשם, שוטר סיור בתחנת ראשון לציון, צילם באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו אנשים המקיימים יחסי מין ברכביהם הפרטיים בחניונים שונים ברחבי העיר, ביניהם בשטח ליד הסופרלנד, רחוב רוטשילד, משה דיין ושדרות מרילנד. זאת ללא ידיעתם וללא הסכמתם.
בחלק מהמקרים הציג עצמו כשוטר בתפקיד וביקש לקבל לידיו תעודות מזהות לצורך בידוק. זאת תוך שהוא מצלם את הנבדקים כשהם ערומים ומתמקד בצילום באיברן האינטימי של הנשים.

קראו גם:

במספר מקרים נוספים, עצר הנאשם נשים בטענה כי אלו ביצעו לכאורה עבירות תנועה כשהן נוהגות ברכבן הפרטי. בעת שביקש לקבל לידיו את רישיונות הרכב ומסמכים נוספים מהנהגות, הסריט הנאשם את גופן תוך שהוא מתמקד באזורים אינטימיים, כל זאת ללא ידיעתן והסכמתן.

2 צפייה בגלריה
ניידת בלילה
ניידת בלילה
השוטר ראה הכל
(צילום המחשה: canva)

בכל אותם המקרים לא כתב הנאשם דו"חות פעולה ולא נתן קנסות, לא ביצע בדיקה אודות הנבדקים במערכות המשטרתיות ולא תיעד מפגשים אלו. כן לא הפעיל הנאשם את מצלמת הגוף, כנדרש בנהלי המשטרה.
הנאשם שמר את התיעוד החזותי במכשיר הטלפון הנייד שלו, כך שהחזיק ברשותו סרטונים ועשרות תמונות של אזרחים ואזרחיות, חלקם עירומים, עימם הוא בא במגע במסגרת תפקידו כשוטר.
כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של פגיעה בפרטיות, מעשה מגונה ומרמה והפרת אמונים.
ממשטרת ישראל נמסר: אנו רואים בחומרה כל התנהלות חריגה שאינה עומדת בקנה אחד עם נורמות ההתנהגות וערכי הארגון. מיד עם היוודע החשדות נגד השוטר ובהתאם לחומרי החקירה הוא הוצא לחופשה כפויה, ולאחריה, בסיום שימוע, פוטר מן החייל מקלון.