דצמבר הוא חודש המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. לאורך כל החודש ציינה עיריית ראשון לציון את הנושא בשלל פעילויות ואירועים מיוחדים, ובאמצעות קמפיין שילוט חוצות מיוחד תחת המסר "לראות מעבר למוגבלות".
2 צפייה בגלריה
תכלת גינס
תכלת גינס
תכלת גינס
( צילום: יעל בר כהן)
בקמפיין, שזכה להדים חיוביים רבים, מככבים אנשים עם מוגבלות, תושבות ותושבי העיר: ויטל זינגר, רקדנית לטינית פאראלימפית המוגבלת בניידות; עידו כהן, מרצה, יוצר ושחקן, המתמודד עם חירשות ועיוורון; האצן העיוור אמנון טנבוש שרץ חצי מרתון; יונתן חנני יהודאי, משורר אוטיסט המתקשר רק באמצעות האייפד; וטטיאנה שמעונוב, אמנית בלונים כבדת ראייה.
אחד מהאירועים הבולטים במהלך החודש הוא מופע הסטנדאפ "החיים בין On ל-Off" של תכלת גינס, הסטנדאפיסטית החירשת הראשונה בישראל.
במופע מספרת גינס בהומור על הקושי היומיומי וההתמודדות עם החירשות.
גינס (40), שהקושי בשמיעה ליווה אותה מגיל צעיר ושעם השנים הלכה ואיבדה את השמיעה לגמרי, מספרת באופן מקורי והומוריסטי איך הפכה את החולשה הגדולה שלה לחוזקה.

2 צפייה בגלריה
תכלת גינס
תכלת גינס
תכלת גינס
( צילום: יעל בר כהן)

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך: "מחובתנו כחברה לפעול למען שוויון ושילוב אנשים עם מוגבלות בכל תחום ולהנכיח בפעולות יזומות את היותם חלק משמעותי בחברה. עיריית ראשון לציון פועלת לכל אורך השנה למען שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומפתחת שירותים ומסגרות שמטרתן מימוש היכולות והכישורים שלהם.
"יש לנו מגוון רחב של שירותים מותאמים עבורם על מנת לסייע להם להשתלב ולהיות חלק משמעותי בעיר שלנו".
בשנה החולפת הוסיפה עיריית ראשון לציון תקנים להעסקת עובדים עם מוגבלות. כמו כן, אגף שיקום נכויות בעירייה פועל לאורך כל השנה לפיתוח והפעלת שירותים למען אנשים עם מוגבלות ובני משפחתם. החל מליווי סוציאלי, סיוע במיצוי זכויות, קבוצות תמיכה ופעילויות הפגה ייחודיות, ועד להפעלת מגוון מסגרות שיקומיות בקהילה כגון מעונות יום שיקומיים, מועדוניות שיקומיות, מרכזי יום ותעסוקה, מועדונים חברתיים ועוד.

קראו גם:

בכל קיץ מקיימת העירייה את ההפנינג 'אבטיח על גלגלים' בחוף הים - אירוע פתיחת הקיץ בחוף הנכים. בעיריית ראשון לציון אף הנגישו את חוף הים, כך שאנשים עם מוגבלות יכולים להיכנס עם כיסא הגלגלים או עם העגלות הייעודיות עד למים בזכות שביל סלול.
בכל תחנות ההצלה יש עגלות לאנשים עם מוגבלות תנועה שניתן להשתמש בהן בחינם, זאת בנוסף לעגלות הנגשה ימיות שנמצאות אצל המצילים בחופים.
המופע יתקיים ביום רביעי, 28 בדצמבר, בבית העם בראשון לציון.