המכללה למינהל ואפקון חתמו השבוע על הסכם זכיינות (BOT) להקמת מעונות הסטודנטים בראשון לציון בעלות כוללת הצפויה לעמוד על סך של כ-130 מליון שקל.
מתחם מעונות הסטודנטים ימוקם על ציר שדרות רבין במערב העיר, בסמוך למכללה למנהל, בשטח של כארבעה דונם.
המכללה למנהל | צילום: אבי מועלםהמכללה למנהל | צילום: אבי מועלם
המכללה למנהל | צילום: אבי מועלם
אפקון והמכללה למינהל יקימו תאגיד ייעודי בשם 'מעונות שלמה' בבעלות משותפת ובחלקים שווים, במסגרתו יתכננו, יממנו ויקימו את המעונות. לאחר מכן, יתפעלו ויתחזקו את מתחם המעונות למשך 24 שנים ו-11 חודשים.
מעונות הסטודנטים, אשר בנייתם צפויה להסתיים עד לתחילת שנת הלימודים ב-2022, יתנשאו לגובה של שש קומות ויכללו כ-500 דירות סטודיו. כל יחידה תכלול גם מטבחון וחדר אמבטיה. הפרויקט, שייבנה בסטנדרטים חדשניים ומובילים, יכלול גם מועדון סטודנטים, חדרי לימוד וחללי עבודה משותפים. מחיר דירה סטנדרטית בפרויקט המעונות יעמוד על 2,000 ₪ לחודש, בעוד ההוצאה הממוצעת בקרבת המכללה עומדת על כ-3,500 ₪ ליחידת דיור.
ישראל רייף, יו"ר אפקון החזקות אמר כי "אנו שמחים על חתימת הסכם זכיינות (BOT) נוסף והפעם עם המכללה למנהל. אנו גאים בפרויקט זה שהינו פרויקט חשוב לקבוצה. בימים אלה החברה מתמודדת על מספר פרויקטים משמעותיים, התואמים את מדיניות החברה להתמודד בפרויקטים בהם יש לחברה יתרון יחסי במטרה להמשיך ולצמוח".
צילום: יח"צצילום: יח"צ
צילום: יח"צ
מנכ"ל המכללה, רפי גמיש: "החתימה על ההסכמים מהווה אירוע חשוב ומכונן בתולדות המכללה למינהל והמשך ישיר למהפכת הנגשת ההשכלה הגבוהה, אותה הובילה המכללה ב-40 השנים האחרונות. אני מודה לשותפתנו לפרויקט, חברת אפקון, על הבעת האמון בנו ובחזונה של המכללה למינהל, כאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המשמעותיים בישראל. המעונות החדשים יפתחו את שערי המכללה למינהל בפני מאות סטודנטים נוספים מרחבי הארץ ויוסיפו לחוויה הסטודנטיאלית המוכרת של המכללה למינהל".
את המכללה למינהל ליוו בעסקה עו"ד תמר פירון סמורודינסקי, עו"ד סיון אטיאס ועו"ד רותם צדקיה ממשרד מ. פירון ושות'. את חברת אפקון ליווה עו"ד אורי מנדל ממשרד יוסי לוי ושות'.