תוספת של 35 דירות, מרפסות שמש וחידוש התשתיות: כל אלו הם רק חלק ממה שמצפה לתושבי רחוב שמואל שרירא במזרח העיר, לאחר שהשבוע אושרה עבורם תוכנית נרחבת של התחדשות עירונית.
הרחוב, הנמצא בשכונת רביבים, נבנה כבר לפני למעלה מ-50 שנה, והדיירים מרגישים זאת על בשרם- בעיקר בשנים האחרונות שבהן מצב התשתיות ברחוב הדרדר, והבניינים קיבלו חזות ישנה ומוזנחת. "מהלך כזה נותן כוח והרבה אוויר ותקווה למי שגרים במשך שנים ארוכות בתנאים לא קלים", אמרה תושבת הרחוב.
התוכנית, שאישרה וועדת המשנה לתכנון ובנייה של העירייה, כוללת שיפוץ, חידוש, חיזוק והרחבה של שבעה בניינים ברחוב, בתהליך אותו תוביל קבוצת הייזום אב – גד באמצעות חברת הבת לבנייה אב - גד בירוק.
שבעת הבניינים הגדולים ברחוב יורחבו, כך שמספר הדירות בהן העומד כיום על 50 דירות יעלה ל-85 דירות. הליך הבנייה יביא לתוספת של שתי קומות וחצי מעל כל אחד משבעת הבניינים, כשבכל בניין ייבנו דירות בגודל של שלושה ועד חמישה חדרים, כמו גם מספר פנטהאוזים.
כך זה ייראה? הדמייה של הפרויקט לאחר ההתחדשות | קרדיט: סיטיבי אדריכליםכך זה ייראה? הדמייה של הפרויקט לאחר ההתחדשות | קרדיט: סיטיבי אדריכלים
כך זה ייראה? הדמייה של הפרויקט לאחר ההתחדשות | קרדיט: סיטיבי אדריכלים
(כך זה ייראה? הדמייה של הפרויקט לאחר ההתחדשות | קרדיט: סיטיבי אדריכלים)
כמו בפרויקטים אחרים של התחדשות עירונית, מלבד לבניית דירות נוספות ישפרו את הדירות הקיימות: יחודשו תשתיות הבניינים ויתווספו מעליות, ולכל אחת מהדירות ייבנה ממ"ד ומרפסת שמש. ההערכה היא כי הליך הבנייה יסתיים בעוד כשלוש שנים מהיום, לאחר שיסתיימו הליכי הרישוי ועבודות הבנייה בשטח.
תושבי בנייני המגורים ברחוב היו עדים בשנים האחרונות לפרויקטים רבים של בנייה מסביב למתחם המגורים שלהם, בין אם במסגרת תמ"א 38 או בנייה של שכונות מגורים חדשות, והם מאוד מרוצים מאוד מהמהלך המתקרב.
"כשאתה מתחיל סיפור כזה אתה מלא חששות ולא בדיוק יודע מה יקרה", מספר אייל לביא, תושב הרחוב, "אבל עכשיו, כשזה זז וממשי, מתחילים להתרגש ויודעים שתוך כמה שנים, עם קצת סבלנות, הכל ייראה פה אחרת".
איילת צמח, שהוריה מתגוררים ברחוב, שמחה לשמוע את החדשות. "הבניינים ברחוב שרירא הם מובלעת ישנה ועתיקה שהנציחה את המצב הקשה של השכונה פה, וטוב שהיו מי שהשכילו לקדם את המהלך", היא אומרת.