ראשון לציון כמו ערים רבות בארץ סופגת בשבועות האחרונים, ומאז החלה מלחמת חרבות ברזל, מטחי טילים חוזרים ונשנים. בעוד בני האדם יכולים להימלט אל מרחב מוגן, בעלי החיים סופגים לעיתים קרובות פגיעות ישירות. הפעם, בזכות עירנות של פקחי הסיירת הירוקה, ניצלו חייו של דורבן שנפגע מאחד הרסיסים.
3 צפייה בגלריה
רסיס הטיל שפגע בדורבן
רסיס הטיל שפגע בדורבן
רסיס הטיל שפגע בדורבן
(צילום: רשות הטבע והגנים)
מבצע ההצלה התרחש אמש (חמישי) לאחר ששוב נורה מטח רקטות לעבר ראשון לציון. פקחי הסיירת הירוקה יצאו לסיור בשטח שבו נפל הטיל, ולמרבה המזל לא גרם לנפגעים בנפש.
במרחק קצר מרסיס טיל גדול שנחת על כביש הם הבחינו בדורבן פצוע ששכב סובל בתעלה מספר מטרים מאיזור הנפילה.
המקום בו אותר הדורבן הפצוע >>>

פקחי ראשון לציון פנו לרשות הטבע והגנים ודיווחו על הדורבן. לאור הדיווח יצא ד"ר תומר ניסימיאן וטרינר רשות הטבע והגנים למקום שם נפגש עם פקח הסיירת הירוקה, אורן לוי, ופקחית השירות הווטרינרי של ראשון לציון, אלינה יעקובוב.

קראו גם:

3 צפייה בגלריה
הדורבן הפצוע
הדורבן הפצוע
הדורבן הפצוע
(צילום: רשות הטבע והגנים)

ד"ר ניסימיאן חילץ אותו מהמקום והעביר אותו למרפאה של השירות הווטרינרי העירוני שם בדק אותו תחת הרדמה ומצא כי הוא סובל משבר ברגלו האחורית הימנית וחתכים בגופו.
הדורבן קיבל טיפול שכלל משככי כאבים, נוזלים, אנטיביוטיקה וטיפול בפצעים והיום (שישי) הועבר לבית החולים לחיות בר בספארי.

3 צפייה בגלריה
הדורבן הפצוע
הדורבן הפצוע
הדורבן בזמן הטיפול
(צילום: רשות הטבע והגנים)

תומר ניסימיאן, וטרינר ראשי ברשות הטבע והגנים: "מאז תחילת המלחמה אנו מקבלים פניות רבות מאזרחים, אנשי כוחות הביטחון ושירותים וטרינרים אשר מדווחים לנו על חיות בר פצועות. המודעות והדיווח הזריז של הציבור היא קריטית ליכולת שלנו להגיע לבעלי החיים כמה שיותר מהר, ולטפל בהם בהקדם. אני מודה לאנשי הסיירת הירוקה ושירות וטרינרי ראשון לציון ומקווה להחלמה מהירה של הדורבן".


נתקלתם בחיה פצועה, דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639 או בצ׳ט