סערה בעיריית ראשון לציון: צעירה העובדת באחד מאגפי העירייה התלוננה שגבר העובד אתה במחלקה הטריד אותה ואף תקף אותה מינית. לדבריה, לאחר התלונה היא הועברה לתפקיד אחר, בעוד העובד שמר על מקום עבודתו.
1 צפייה בגלריה
הטרדה חמורה
הטרדה חמורה
התלוננה והועברה תפקיד
(צילום המחשה: שאטרסטוק)
לדברי הצעירה, בשנה האחרונה הגבר היה שולח לה מגוון הודעות בעלות אופי מיני, "כמו מתי את באה אלי?... אני לבד בבית... מה לבשת?... את והשיר שלך לא יוצאים לי מהראש...".
קראו גם >>
אחרי מסכת ההטרדות הטלפונית, טוענת הצעירה, הוא אף תקף אותה מינית בליל חמישי האחרון במהלך אירוע של חבר מהעבודה, בו נכחו השניים.
"למקום הוזעקו ניידות משטרה ושנינו נלקחנו לחקירה", היא מספרת. "הוא אומנם שהה במשך חמישה ימים במעצר, ואף הוציאו לו צו הרחקה מביתי למשך 30 יום, אבל לא ממקום עבודתי. מאז המקרה אני לא נרדמת. אני מאוד חוששת ולא מצליחה להפסיק לבכות".
השניים עבדו באותו צוות של אחת המחלקות בעירייה, אך כאמור, לטענתה, לאחר שהתלוננה נגד העובד בפני ההנהלה, בחר המנהל של השניים להעביר דווקא אותה לצוות אחר, ולא להפעיל שום הליך נגד העובד, כאשר השניים ממשיכים לעבוד יחד באותו אגף.
לדברי הצעירה, העובד אכן הפסיק לדבר אתה מאז שהעבירו אותה תפקיד, אך כעת, ובעקבות המקרה באירוע בו נכחו שניהם, היא חוששת, וחקירת המשטרה רק בתחילתה.
מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: ״האירוע המדובר התרחש בסוף השבוע, במסגרת אירוע חברתי פרטי בו נמצאו השניים. הנושא מצוי כעת בחקירת משטרת ישראל ועל כן אנו מנועים מלהתייחס.
העובדת לא הועברה מתפקידה כפי שצוין בכתבה והיא ממשיכה עדיין באותו התפקיד כרגיל.
בחברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי של עיריית ראשון לציון, פועלת ממונה למניעת הטרדות מיניות, שלא קיבלה כל דיווח או פנייה על הטרדה כלפי עובד או עובדת בחברה עד כה, עד האירוע המתואר בסוף השבוע״.
לכל העדכונים - חדשות ראשון לציון