באיחור של מספר שבועות מתחילה היום (ד') עונת הרחצה, בחסות התו הסגול שדורש שמירה על הנחיות קפדניות של משרד הבריאות. בחוף הים נערכו מבעוד מועד לפתוח את החוף על פי הנחיות משרד הבריאות, אבל מנגד טענו כי יהיה זה בלתי אפשרי לשמור על מרחק בין הרוחצים, "אנו פשוט מבקשים מהציבור שיהיה אחראי על עצמו ושיגלה בגרות", אמר אחד ממנהלי החוף.
חוף ראשון לציון הבוקרחוף ראשון לציון הבוקר
חוף ראשון לציון הבוקר
(צילום: אבי מועלם)
"יש תחושה גדולה של התרגשות מכך שסוף־סוף פתחנו את עונת הרחצה", אומר בשמחה מנהל מחלקת החופים בראשון לציון אלי שוורצברד, "אנחנו חוזרים למציאות האמיתית עד כמה שניתן עם החוקים והכללים, וזה כיף גדול לראות את הציבור מצביע ברגליים וחוזר לבלות אצלנו. עשרות אלפי האנשים שמגיעים לחוף עושים לנו טוב על הלב, תחושה של שפיות שהגיע הזמן שתחזור".
במהלך תקופת הקורונה, כשחוף הים לא היה פעיל, ניצלו עובדי החוף את הזמן לטובת עבודות תחזוקה שוטפות, כך שהרוחצים מקבלים מתקנים בתחזוקה מירבית. כעת על אנשי החוף לשמור על ההנחיות, משימה לא פשוטה כלל כפי שאפשר היה לראות עוד בשבוע שעבר, כשאלפי רוחצים גדשו את החוף בטרם הותרה הרחצה.
(פתיחת עונת הרחצה. צילום: אבי מועלם)
"לגבי הקורונה עצמה אנחנו עומדים בהוראות לפי התו הסגול", אומר שוורצברד, "כל המסעדות בחוף קיבלו הנחיות והוראות מה הם צריכים לעשות. פיזרנו את כיסאות השיזוף במרחק של שני מטרים אחד מהשני וננסה לעמוד על המשמר ולאכוף. אנחנו נעשה הכל מצידנו כדי לאכוף, אבל זה כמעט בלתי אפשרי לעשות זאת ולכן הציבור יצטרך לגלות הבנה ככל הניתן ואני פונה לציבור שיעזור לנו להצליח בזה".
מי שהמתינה זמן רב לבשורה היא שקד עקיבא, תושבת העיר שמקפידה מדי קיץ וגם בחורף לבלות בחוף הים. "זה משמח לחזור סוף כל סוף וששחררו לנו את הים. השמש יצאה והקיץ כבר פה רשמית, נכין את בגד הים ונחזור לשגרה. מאוד התגעגעתי לים, אני גם גולשת והמחשבה שיש גלים ואני לא יכולה ללכת ולגלוש ממש הפריעה לי. הים הוא מקום המפלט שלי, בטח בתקופה כזו ובמצב שהיינו בו".
חוף ראשון לציון הבוקרחוף ראשון לציון הבוקר
חוף ראשון לציון הבוקר
(צילום: אבי מועלם)
גם לגילי גפלה, מציל ראשי כבר 40 שנה בחוף בראשון לציון הים היה חסר, "התחושה בלי הים היתה של דיכאון גדול. אני בא לים כל יום, גם בחורף כשאני לא עובד והסגר מנע זאת ממני. אני שמח לחזור לאקשן, לעבודה, להתערבב עם המתרחצים. שני שליש מהחיים שלי אני נמצא פה בחוף הים, פותח וסוגר את היום שלי בחוף, זה החיים והלחם שלי ולכן אין מילים לתאר את התחושות שלי עכשיו כשחזרנו לים".
מלבד תפקידו לפקח על הרוחצים בים ולהציל מטביעה במידת הצורך, בחסות הקורונה התווספה לו משימה חדשה, "מדי פעם אכרוז לרוחצים שהם צריכים לזכור להיות רחוקים אחד מהשני", הוא אומר ומוסיף בחיוך: "אבל עם כל הכבוד לקורונה, הים זה המקום הכי בטוח. כל השמש, המים והמלח יבלעו את הווירוס ואין לאף אחד מה לדאוג".
חוף ראשון לציון הבוקרחוף ראשון לציון הבוקר
חוף ראשון לציון הבוקר
(צילום: אבי מועלם)

חוף ראשון לציון הבוקרחוף ראשון לציון הבוקר
חוף ראשון לציון הבוקר
(צילום: אבי מועלם)