עיריית ראשון לציון מקימה בימים אלו מבנה ציבורי חריג במיוחד: בפעם הראשונה יוקם מבנה בעירוב שימושים, כולל עירוב שימושים ציבורי, ובו גני ילדים, מעונות יום, בית כנסת, מרפאות, מועדון נוער ואף מסחר שכונתי לרווחת כלל התושבים בסביבה. כמו כן המבנה כולל חניון ציבורי. על הקמת המבנה אמונה החברה הכלכלית והוא צפוי להתאכלס בשנה הבאה.
1 צפייה בגלריה
כמעט מוכן. המבנה הרב שימושי
כמעט מוכן. המבנה הרב שימושי
כמעט מוכן. המבנה הרב שימושי
(צילום: החברה הכלכלית)
קראו גם:
הבניין בן השלוש קומות ישתרע על שטח של 4000 מ"ר כאשר סביבו יהיה שטח ציבורי פתוח של שישה דונם. עלות הקמת הבניין מוערכת בכ-30 מיליון. בעירייה מסבירים כי בשנים האחרונות, יותר ויותר רשויות נדרשות להתמודד עם תנופת הבנייה ולצידה הצורך לשמור על שטחים פתוחים לרווחת הציבור. "אלו מובילים לניצול נכון של השטח וחיסכון בבנייה. אם בעבר היו בונים גני ילדים על שטח מסוים, היום מנצלים את אותו שטח כדי לבנות בקומות מעליו שירותים ציבוריים נוספים", נמסר מהעירייה.
ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "על רקע המציאות החדשה, אנחנו נדרשים לפתרונות יצירתיים כדי להעניק לתושבים את מלוא השירותים הציבוריים בשכונות החדשות. חלפה מהעולם הפריבילגיה שהייתה פעם לרשות עירונית להקים מבנה עם שימוש ציבורי אחד. מצד שני גם הציבור מרוויח שכן כל העיסוקים נמצאים במקום אחד".
יש לציין כי לאחרונה השלימה העירייה הקמת מבנה ציבורי במזרח העיר שבו מרפאות, בתי כנסת וגני ילדים שיפתחו לרווחת הציבור בשנת הלימודים הקרובה.
כל העדכונים - חדשות ראשון לציון