הנהלת עיריית ראשון לציון סיירה השבוע באתרים של השפד"ן במערב העיר כחלק מהמעקב אחר הטיפול בריחות. כידוע, לאחרונה הגיעו פניות רבות של תושבים על ריח רע באזור מערב העיר.
1 צפייה בגלריה
סיור חברי הנהלת העיריה. צילום: דוברות עיריית ראשון לציון
סיור חברי הנהלת העיריה. צילום: דוברות עיריית ראשון לציון
סיור חברי הנהלת העיריה. צילום: דוברות עיריית ראשון לציון
מנכ"ל השפד"ן, מארק אוקון, הסביר בפגישתו עם מנכ"ל העירייה דודי גיל כי החברה יצאה למכרז בימים אלו לעבודות החלפת מיכל המתקן לנטרול ריחות למיכל חדיש מנירוסטה בעל יכולת איטום גבוהה מהקיים: "מטבע הדברים, כל שדרוג של מערכת גורם לאי נוחות. אנו מבצעים את העבודות בתקופה זו, שהטמפרטורה נמוכה יותר באופן יחסי על מנת לצמצם כמה שניתן את מטרדי הריח".
הנהלת העירייה, שביקרה באתרים המדוברים של השפד"ן, כללה את מנכ"ל העירייה דודי גיל, מחזיקת תיק איכות הסביבה חברת המועצה קרן דנה, ראש מנהל איכות הסביבה איתמר לוי, ראש אגף איכות הסביבה מירב בלחסן והממונה על תחום התברואה אהרוני חג'בי.
במסגרת הביקור, נפגשו חברי הנהלת העירייה עם מנכ"ל איגודן ורכז בכיר לנושאי שפכים במשרד לאיכות הסביבה, רונן זהבי. מנכ"ל השפד"ן, מארק אוקון, עדכן על סיום עבודות חיבורי קווי ביוב ועל המשך העבודות לשדרוג מתקן סיפון הנמצא בסמוך לתחנת המעבר העירונית. המנכ"ל העריך כי העבודות יסתיימו עד חודש פברואר בשנה הקרובה. עוד הוחלט על הצבת מד למדידת מימן גופרי במתקן סיפון כך שכל חריגה תדווח בזמן אמת.
חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, קרן דנה, סיכמה את הסיור והפגישה בנימה אופטימית: "אני מודה למנכ"ל השפד"ן על הסיור ושיתוף הפעולה. ביקשנו לזרז את סיום העבודות ככל שניתן ולטפל במהרה במתקן לנטרול ריחות. כולי תקווה כי בשלושת החודשים הקרובים, תושבי האזור ירגישו בשינוי לטובה".
יש לציין עוד כי פעולות אלו של השפד"ן אמורות לצמצם את מטרדי הריחות באזור מערב העיר. במידה ותתקבלנה תלונות מוצדקות לאחר ביצוע הפעולות, סוכם כי יבוצע שדרוג נוסף למתקן נטרול הריחות.