תושבים בראשון לציון מדווחים על הופעה של חולדות במספר מקומות בעיר ואף מפנים אצבע מאשימה כלפי אלו שמאכילים את החתולים. "הם מוציאים אוכל לרחוב, לא אוספים אחריהם וזה מביא חולדות לכל מקום", טוענת תושבת העיר.
לאחרונה מתרבות התלונות על הופעה של חולדות ברחובות העיר, תופעה שמצליחה לעורר בהלה וגועל בקרב התושבים. "רצות לנו כאן חולדות בשכונת אמריקן קולני", מספרת תושבת השכונה.
לטענתה, "אנשים מאכילים חתולים לא רק באוכל יבש ומוציאים שאריות של עוף ומזון וכנראה הרבה אוכל נשאר ומהווה קרקע פורייה לגידול של כל מיני מזיקים. חפרו בצריפין שגם העלו חולדות על פני השטח וזה עשה את שלו. כל שכונת אמריקן קולוני מלאה וזה קורה גם באמצע היום, הן הולכות על המדרכה ומגיעים לחצרות שלנו".
כך תועדו החולדות על ידי התושבים:
התושבת הוסיפה: "לזכותה של העירייה ייאמר שברגע שפתחתי פנייה למחרת הגיעה נציג ואמר שהוא הבין שיש בעיה ועשו הדברה. אבל הבנתי שזו לא בעיה רק אצלנו בשכונה אלא גם בשכונות אחרות כך שכנראה יש איזו מכה בראשון לציון".
תושב נוסף שהתלונן על חולדות הוא אורייה פריינטה משכונת כצנלסון, שהחולדות טיפסו גם לקומות העליונות בבניין בו הוא מתגורר. "זה תקופה אנחנו עדים לחולדות ממש שמתהלכות ללא מורא וללא חשש ברחובות של השכונה. הן הגיעו כבר לקומות הגבוהות של הבתים. בבניין שבו אני גר עושים שיפוצים אז הן גם מטפסות על הפיגומים והגיעו לדירות העליונות".
חולדות בראשון. צילום: באדיבות התושביםחולדות בראשון. צילום: באדיבות התושבים
חולדות בראשון. צילום: באדיבות התושבים
(חולדות בראשון. צילום: באדיבות התושבים)
מה עשיתם?
"דיווחנו מספר פעמים לעירייה והם אכן הגיעו ופיזרו רעל על פי התקנות ומעדכנים שהפנייה טופלה, אבל כנראה יש צורך בטיפול אחר. אני שומע שיש המון תלונות ושזו תופעה שמתרחשת בעוד מקומות בעיר וצריך לחשוב איך לטפל בזה כי זו סכנת נפשות"
תושבים נוספים התלוננו על החולדות בקבוצות הפייסבוק העירוניות וסיפרו שגם הם ראו חולדות בסמוך לביתם.
מהעירייה נמסר בתגובה: "ראשית נבהיר, מנתוני המוקד העירוני, אין כל שינוי בהיקף הפניות בנוגע לתלונות על מכרסמים שנצפו בעיר. ובכל זאת, כל מקרה ומקרה מטופל במיידי על ידי יחידת ההדברה העירונית.
"מנתוני הטיפול בקריאות עולה כי למעלה מ-90 מהם נובעים מליקויים במערכת הביוב הפרטית ומטיפול לקוי באשפה הביתית. בכל מקרה, ראש העירייה ביקש לקבל ממנהל יחידת ההדברה סקירה מלאה ודרכי טיפול על מקרים אלו".