החי כיף המתחדש| צילום: דוברות עיריית ראשל"צהחי כיף המתחדש| צילום: דוברות עיריית ראשל"צ
החי כיף המתחדש| צילום: דוברות עיריית ראשל"צ
(החי כיף המתחדש| צילום: דוברות עיריית ראשל"צ)
בעיריית ראשון לציון החליטו לעודד את התושבים לממש את זכותם הדמוקרטית והודיעו כי מי שיצביע יזכה בכניסה חינם למרכזי הפנאי והתרבות הפופולריים בעיר, לצד אטרקציות נוספות ביום הבחירות. "כל תושב שיציג תמונת 'סלפי' שלו משלשל מעטפה לקלפי יוכל להיכנס בחינם למוזיאון אגם, לגן החיות ה'חי כיף', קאנטרי 360 מערב, קאנטרי 360 נחלת, בריכת שיכון המזרח וקאנטרי גלי הדר", מסרו בעירייה. אולם הערב (שני), כ-12 שעות לפני פתיחת הקלפיות, בוטלה ההטבה בעקבות עתירה שהגישה מפלגת ש"ס.
על פי העתירה, מתן טובות מסוג זה עבור הצבעה נחשב כשוחד בחירות. היועץ המשפטי קיבל עתירה זו והורה לעירייה לבטל את ההטבה.
מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "מדובר בהחלטה מצערת, אך אנו מכבדים את החוק. השיעור החשוב ביותר באזרחות הוא מימוש זכות ההצבעה ואת זה רצינו להנחיל לתושבי העיר וילדיהם, דרך עידודם לצאת ולהצביע, אך לצערי עמדת היועץ המשפטי לממשלה לאור הוראות החוק מונעת מאתנו להוציא את האנשים מהאדישות ולתמרץ אותם לצאת ולהצביע. מיותר לציין שכוונתנו הייתה חפה מכל שיקול או אינטרס ונועדה לעודד את מימוש זכותם הדמוקרטית של תושבי העיר.
"לצערנו הרב עמדתו של היועמ"ש קובעת כי אסור לנו להעניק הטבה בתמורה לבחירה, אז לא נוכל להעניק כניסה חינם לאטרקציות בעיר לתושבים שיצביעו. אנו מזמינים את כל תושבי העיר ליהנות ממגוון פעילויות חינם במדרחוב (10:00-13:30) ובבניין העירייה (17:00-19:00). יום בחירות שמח!".