קניון רוטשילד | צילום: אבי מועלםקניון רוטשילד | צילום: אבי מועלם
קניון רוטשילד | צילום: אבי מועלם
(קניון רוטשילד | צילום: אבי מועלם)
כל מי שמתגורר בסביבת רחוב רוטשילד על מקומות הבילוי שבו, מכיר היטב את הרעש החזק שבוקע משם במהלך סוף השבוע. בעבר יצאו תושבי הרחוב למחאה בדרישה להגביל את עוצמת הרעש שהופכת את חייהם לבלתי נסבלים. לטענת קבוצת 'אזרחים נגד רעש' בדיקות שערכו בעצמם מוכיחות שהרעש חורג מעל המותר.
"הגענו לזה בזכות קשרים שיש לנו עם חברי כנסת ירוקים שפניות בנושא הגיעו אליהם", מספר אחד מחברי הפורום, "יש בעיה ספציפית ברחוב רוטשילד. תושבים הגישו בקשה לסיוע ודרשו מנבחרי הציבור להתערב כדי להקל על הרעש ברחוב. בעבר גם הופצו פליירים בראשון לציון שבהם נכתב 'להתחשב זה בחינם', זה התפרסם בדף שלנו ועורר המון הדים".
לדברי הגורם, חברי הפורום ביקרו ברחוב במוצאי שבת. "הגענו לשם ושמענו את הרעש החזק שבוקע מאחד ממקומות הבילוי. אי אפשר היה בכלל לעמוד ליד המקום בגלל הרעש החזק שבקע ממנו. להבנתנו הרעש הוא לא רק בשישי בערב אלא גם בשבת בצהריים.
הלכנו לאורך הרחוב וגילינו שמדובר ברעש חזק שעולה מעוד שישה מקומות שונים. החלטנו למדוד את עוצמת הדציבלים במקומות הבילוי במשך שני ימי שישי רצופים וגילינו שישנם ברחוב לפחות שני מקומות שחורגים ומגיעים לשמונים דציבלים לאורך זמן ארוך, דבר שהוא מעל המותר שזה אומר פרק זמן של שתי דקות. גילינו חוץ מזה עוד כארבעה מקומות שהדציבלים שבהם נעים בין שישים לשמונים, שגם זו עוצמה בלתי נסבלת, בוודאי כשמדובר ברעש שנגרם לאורך זמן".
"אנחנו מאוד סובלים מהרעש שבוקע ממקומות הבילוי, לפחות עד חצות מדי לילה", מעיד גור כורי תושב הרחוב. "בסופי שבוע זה אפילו נמשך עד השעות הקטנות של הלילה ולפעמים גם מוציאים רמקולים החוצה. החיים שלנו בלתי נסבלים.
"מה יש לנו לעשות? אין מה לעשות", הוא מוסיף בייאוש. "אנחנו מתפללים שיהיה בסדר. גם פקחים שמגיעים מטעם העירייה לא מצליחים לעזור ואף אחד לא מצליח לאכוף את החוק".
מהעירייה נמסר בתגובה: "אנו מגלים רגישות לפניות תושבים בנוגע למפגעי רעש ופועלים מיידית, ובהתאם לפניות מוקד, באמצעות יחידת השיטור העירוני".