1 צפייה בגלריה
דרך משה דיין ראשון לציון | צילום אבי מועלם
דרך משה דיין ראשון לציון | צילום אבי מועלם
דרך משה דיין ראשון לציון | צילום אבי מועלם
ביולי 2017 החלו נהגים רבים שנסעו בדרך משה דיין בראשון לציון לקבל לתיבות הדואר שלהם דו"חות בגין נסיעה מעל המהירות המותרת. זאת לאחר שצולמו במצלמות מהירות לאורך ציר התנועה המרכזי.
לדברי הנהגים, הקנסות הצטברו לאלפי שקלים, נקודות וקורסים של נהיגה מונעת.
במידה ואכן עברו על המהירות המותרת מדובר כמובן בדו"חות מוצדקים, אך מאחר ולאחרונה הועלה ספק לגבי אמינותן של מצלמות המהירות, וזאת לאחר פסק דין של בית המשפט השלום בעכו, טוענים הנהגים שיש מקום לשקול את הדו"חות שנית.
בשבוע האחרון, ובעקבות הפסיקה המשפטית, הודיע אגף התנועה במשטרה בתיאום עם הפרקליטות שהוחלט לא לשלוח לנהגים, שתועדו מיוני 2018, דו"חות מהירות. עם זאת, וכפי שכבר הודיעה בשבוע שעבר, מעתה תחודש האכיפה באמצעות המצלמות הנייחות.
כעת נהגים שסבלו משטף הקנסות בראשון לציון, וכבר שילמו אותם, החליטו לערער ולקוות שמישהו באגף התנועה יהיה קשוב.
"שילמתי למעלה מ-1500 שקלים רק על דו"חות, "סיפר ערן קמינסקי והוסיף: "מצלמה שפתאום הופיעה ותיעדה אותי נוסע במהירות גבוהה, למרות שאני בספק כמה מתוך זה באמת אמין. אני חושב שאם החליטו למחוק קנסות של השנה האחרונה ראוי גם לבחון קנסות שהתקבלו לפני כן".
עם זאת בקבוצה שהוקמה לפני כשנתיים תחת השם "נלחמים במצלמות משה דיין", ומטרתה הייתה לבחון תביעה ייצוגית, הביעו ספק באפשרות הערעור הנוכחית. "אנשים כבר התייאשו" סיפר אחד מהם והסביר: "יש אנשים שעוד היו רווקים כשהחל המאבק ועכשיו הם נשואים עם ילדים ואין להם כוח להתעסק בניירת. המשכנו הלאה".