פגישה שיזם ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, יחד עם נציגי הקהילה האתיופית בעיר, בני נוער, צעירים ומפקד תחנת משטרת ראשון לציון נצ"מ צביקה תמיר, התקיימה השבוע בעיר בעקבות גל המחאה של יוצאי אתיופיה.
נצ"מ צביקה תמיר סיפר על הקשיים ועל האלימות איתה מתמודדת המשטרה וסיפר על הפרויקטים והמיזמים המשותפים שנעשים בשיתוף העירייה לטובת בני הקהילה האתיופית. ראש העיר, רז קינסטליך אמר כי הוא בעד המחאה אך נגד האלימות והפרות הסדר. "עיריית ראשון לציון משקיע משאבים רבים בבני הקהילה, מסייעת ותמשיך לסייע ולתמוך, אך חייבים להבהיר כי האלימות חייבת להישאר מחוץ למאבק", ציין קינסטליך.
הפגישה בין בני הקהילה למשטרה | צילום: עיריית ראשל"צהפגישה בין בני הקהילה למשטרה | צילום: עיריית ראשל"צ
הפגישה בין בני הקהילה למשטרה | צילום: עיריית ראשל"צ
(הפגישה בין בני הקהילה למשטרה | צילום: עיריית ראשל"צ)
בפגישה השתתפו גם סגני ראש העיר, מוטי עג'מי ומקסים בביצקי, איתי מתתיהו, מחזיק תיק נוער וצעירים, אפרת אברמוביץ' משנה לראש העיר ומחזיקת תיק קהילה, קייס אליאס סמאי, מרשט סלליך, יועץ ראש העיר ואנשי הנוער והקהילה. נציגי הקהילה שפכו את ליבם וסיפרו על חוסר האמון מול המשטרה והמדינה.
כל הצדדים הסכימו כין אין להם טענה או ביקורת כלפי העירייה, אלא כלפי המדינה והסכימו כי המחאה חייבת להתנהל על פי החוק. קייס אליאס סמאי: "יש לצערנו חוסר אמון של בני הנוער והצעירים במשטרה ובמדינה והמקרה הטראגי האחרון גרם לסיר הלחץ להתפוצץ".
בני הקהילה יחד עם המשטרה והעירייה סיכמו כי יהדקו את שיתוף הפעולה ויחשפו דרכים יצירתיות לפתרון חוסר האמון שנוצר בין בני הקהילה למשטרה.