מאות הילדים והוריהם שהגיעו ביום שבת האחרון לבית העם בראשון לציון כדי לצפות בהצגה של הקרקס הנודד לא ידעו על הדרמה שהתחוללה מאחורי הקלעים, בעיצומן של הופעות החנוכה.
בשלב ההכנות ולקראת העלייה לבמה, גילו אנשי הצוות שציוד בשווי של אלפי שקלים נגנב, ואין לכך שום תיעוד. למרות האכזבה והכעס, החליטו אנשי הצוות לוותר על התלונה במשטרה ולנסות להגיע לליבו של הגנב.
ביום שבת האחרון הגיעו שחקני התיאטרון "הקרקס הנודד" לבית העם בעיר, על מנת להופיע עם ההצגה "הקרקס של סבתא פישקה", הצגה לכל המשפחה. התקרית הלא נעימה התרחשה במהלך מהלך פריקת הציוד.
"פרקנו את הציוד לתוך האולם כשהרכב היה פתוח" מספרת אורנת למפרט, אחת ממנהלות התיאטרון. "בדרך כלל כשאנחנו פורקים את הציוד אנחנו לא משאירים אותו לבד, אבל הפעם היו כנראה כמה שניות בהן זה קרה".
פונים לעזרת הציבור. ההצגה "הקרקס של סבתא פישקה" | צילום: מתוך יוטיובפונים לעזרת הציבור. ההצגה "הקרקס של סבתא פישקה" | צילום: מתוך יוטיוב
פונים לעזרת הציבור. ההצגה "הקרקס של סבתא פישקה" | צילום: מתוך יוטיוב
(פונים לעזרת הציבור. ההצגה "הקרקס של סבתא פישקה" | צילום: מתוך יוטיוב)
היא מספרת את הגרסה שלה: "כנראה שמישהו עקב אחרינו, ניצל כמה שניות שבהן כולם היו עסוקים והציוד היה ללא השגחה, והרים לנו לפטופ, הארד דיסק ומצלמת וידיאו".
למפרט מוותרת על ההליך המשטרתי, ורק מבקשת מהגנב שיחזיר להם את הציוד. "אני רוצה רק את החומר ששמור על המכשירים, זה מה שחשוב לנו. אם מישהו ראה הארד דיסק או מחשב זרוקים שאין בהם שימוש- אולי הם שלנו, ואני מקווה שנצליח להציל משהו מהחומר".