אמש (ראשון) קרס בניין מגורים ברחוב סרלין בחולון, זאת לאחר שבמזל גדול פונו ממנו הדיירים יום קודם (בוקר שבת), כעת נראה שתרחיש דומה עלול לקרות בקרוב גם בראשון לציון. אתמול בלילה הוזעקו כוחות רבים לבניין ברחוב אנליביץ' 30 ברמת אליהו, ונדהמו לגלות את מצבו. אך שם, הדיירים מסרבים לפנות את דירותיהם, למרות הסכנה.
3 צפייה בגלריה
הסדק בבניין ברמת אליהו
הסדק בבניין ברמת אליהו
הסדק בבניין ברמת אליהו
(צילום: באדיבות תושבים)
מי שמביט בבניין המדובר בשכונת רמת אליהו, יתקשה להבין כיצד מתגוררים בו דיירים. סדקים ומרווחים גדולים בין הבלוקים מעוררים חשש כבד, שהוא עלול לקרוס בכל רגע.
3 צפייה בגלריה
הסדק בבניין בראשל"צ
הסדק בבניין בראשל"צ
הסדק בבניין בראשל"צ
(צילום: פרטי)
קראו גם:
"זה בניין שאנחנו מכירים, הוא במצב מאוד מסוכן, ויש לו צו פינוי מבית משפט והסדרנו גם תקציב לדיירים אבל לצערי הם לא מוכנים להתפנות", מסביר סגן ראש העירייה ומחזיק תיק ביטחון הציבור, מקסים בביצקי, שגם היה במקום בשעות הלילה.
צפו בסדק המפחיד למראה >>>
"אחרי מה שקרה בחולון, מישהו נבהל והזמין מכבי אש ואת המשטרה כדי שיבחנו את הבניין. פנו אלי בשתיים בלילה כדי שאני אבוא. נכנסו לשם ויחד עם המהנדס קיבלנו החלטה לטפל בזה מיידית, היינו מעוניינים לפנות אותם בלילה, אבל החלטנו לא לעשות זאת בשעות המאוחרות", הוא מספר.
3 צפייה בגלריה
הסדק בבניין בראשל"צ. סכנת חיים
הסדק בבניין בראשל"צ. סכנת חיים
הסדק בבניין בראשל"צ. סכנת חיים
(צילום: פרטי)
"אתמול בלילה הגיעו כוחות רבים, כיבוי אש וגם המשטרה. ראו את הבניין והבינו שצריך לפנות את הבניין מיידית. הם נבהלו מהמצב שלו. הם תפסו את הראש ולא האמינו שאנשים גרים שם", מספר גלעד, תושב העיר שהוריו מתגוררים בבניין. "הבניין שם נראה לא יציב, יש חשש שהוא יקרוס ובמיוחד עוד מעט כשיגיע חורף".
הסיבה שהוריו של גלעד, וככל הנראה דיירים נוספים בבניין, מסרבים להתפנות הוא החשש לאבד את הכל ולהישאר ללא פיצוי. "ההורים שלי מתגוררים בבניין הזה, והם מפחדים שברגע שיפנו אותם משם הם לא יקבלו שום דבר", אומר הבן ומוסיף: "הם לא רוצים להתפנות, למרות שאנחנו יודעים שיש חשש לחיים שלהם. הם רגילים לחיות ככה אבל שום דבר לא צפוי. זה יכול לקרות חס וחלילה גם עוד שעה שהרצפה תקרוס".