ראשון לציון נמצאת בתנופת בנייה והשכונה החדשה בצריפין הביאה תוספת של עשרות אלפי תושבים שיהפכו את העיר לשלישית בגודלה בשנים הבאות. עם זאת, התנועה מחוץ לעיר הפכה גם היא למאסיבית יותר ולא בטוח שמערכת הרמזורים בעיר מצליחה לעמוד במשימתה. עדות לכך היא הפקקים הרבים מדי בוקר וצהריים שהרמזורים מתקשים לווסת. בדקנו ומצאנו את חמשת הרמזורים בראשון לציון שאתם ממש לא רוצים להיתקל בהם בשעות העומס:
5. רמזור ברחוב הפלמ"ח- שמחה הולצברג - מכירים את זה שאתם עומדים באור אדום זמן רב ומסביבכם אין נפש חיה? אז זה מה שמרגיש מי שעומד ברמזור המדובר. המקום נחשב למקום שקט יחסית עם נפח תנועה קטן אך הוויסות של הרמזורים לא בהתאם. "אני מוצאת את עצמי עומדת באור אדום זמן רב ואין שום רכב מולי", מספרת אתי, תושבת האזור. "צריך לתאם מחדש את הזמנים כי זה מטריד תושבים רבים שמתגוררים פה".
5 צפייה בגלריה
רחוב שמחה הולצברג
רחוב שמחה הולצברג
רחוב שמחה הולצברג
(צילום פרטי)
4. דרך המכבים פינת פיק"א (ממש ליד השווארמה): שעות הצהריים הפכו לבעייתיות ביותר בשלושת נתיבי הנסיעה לאורך רחוב הרצל לכיוון הכניסה מהעיר. מלבד העובדה שעמידה בפקק ליד מסעדת הבשרים גורמת לסחרור מהריחות, זה גם מביא לעצבים של נהגים רבים.
מדובר בכביש בעל שלושה נתיבים שאחד מהם הוא נתיב מתחלף. דהיינו, בשעות הצהריים הופך הנתיב שמאלה לנתיב נסיעה ישר וכך נהגים רבים, מתוך הרגל, פשוט מחכים לתורם במקום להמשיך בנסיעה. למרבה הצער נראה שאין פתרון לרמזור זה מלבד להיות ערניים, פעולה לא פשוטה כאשר, כאמור, פוזלים לצד וצופים בגלגל השאוורמה מסתובב.
5 צפייה בגלריה
דרך המכבים פינת פיק"א
דרך המכבים פינת פיק"א
דרך המכבים פינת פיק"א
(צילום פרטי)
3. רמזור 'גן בעברית' - הרמזור שסמוך לגן בעברית הפך בחודשים האחרונים למרכזי יותר מאחר והוא משמש תושבים רבים שיוצאים מהשכונות החדשות. בגלל תנופת הבנייה ישנם רכבים כבדים, משאיות ומערבלי בטון שיוצאים מאתרי בנייה וכל אלו בשילוב של רמזורים קצרים מאוד הפכו את עורק התנועה הזה לעמוס. הבעייתיות של הרמזור ידועה ועברה לטיפול העירייה, שמנסה להאריך את זמן הרמזורים ולהוסיף נתיב נסיעה.
5 צפייה בגלריה
צומת הגן בעברית
צומת הגן בעברית
צומת הגן בעברית
(צילום: קובי קואנקס)
2. צומת ההסתדרות (רמזור היציאה לאשדוד) - מדובר ברמזור מכיוון רחוב ההסתדרות אל עבר היציאה לאשדוד. בכל בוקר נוצר עומס וטור גדול של רכבים שמגיע עד לקניון בן גוריון. הפקק המדובר הוא שילוב של עומס של תנועת רכבים, רמזור קצר ונתיב שמוקדש לתחבורה ציבורית. בימים אלו עובדים על הוספת נתיב נוסף שמאלה שיחלק את העומס. בנוסף, ככל הנראה יאריכו את זמן הרמזורים בכדי שהתנועה תזרום לאורך זמן.
5 צפייה בגלריה
צומת ההסתדרות
צומת ההסתדרות
צומת ההסתדרות בראשל"צ
(צילום: קובי קואנקס)
1. רמזור ציר משה דיין/אברהם בר - נדמה שאין מי שלא מכיר את ציר הרמזורים לאורך רחוב משה דיין ובדגש על המפגש עם רחוב אברהם בר. בשנה וחצי האחרונות הוא הבולט ביותר מפני שהוא המפלט של אזור התעשייה העמוס וכשזה מתנגש בעבודות הרכבת הקלה נוצרות בעיות. לאורך התקופה האחרונה עברו השיפוצים מנתיב אחד לנתיב אחר ולאור זאת גם מהלך הרמזורים עבר שינויים שלא תאמו את המציאות בשטח. היו פעמים שרמזור אדום לא התחלף למשך שלוש דקות שלמות, זמן ארוך מדי כשצריך לצאת משכוונת ואזורי תעשייה.
5 צפייה בגלריה
משה דיין/אברהם בר
משה דיין/אברהם בר
משה דיין/אברהם בר
(צילום: קובי קואנקס)
לכל העדכונים - חדשות ראשון