עימות חריף וקולני שכמעט התפתח לכדי אלימות פיזית התרחש אתמול (שני) בישיבת מועצה בין יו"ר סיעת ש"ס בעיר, הרב אריה כהן, לבין קבוצת הורים חרדים שהתלוננו על אלימות כלפי הילדים שלהם בגן שבו הם לומדים. בעקבות המקרה פוטר כהן על ידי ראש העירייה.
1 צפייה בגלריה
ישיבת המועצה הסוערת
ישיבת המועצה הסוערת
ישיבת המועצה הסוערת
(צילום: מפורסם לפי סעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים)
קראו גם:
הדיון החל בגלל רצונם של ההורים להקים לראשונה גן ילדים חרדי בפיקוח עירוני. הסיבה, כך הם טוענים, אלימות של אחד המלמדים בגן שבו לומדים ילדיהם, גן שמוגדר כ'מוכר שאינו רשמי'. "הבן שלי חזר עם ציור מחשיד ואלים", מספרת אמא לילד בגן. "חשדתי שמשהו אינו כשורה כשלפתע אמא נוספת שיתפה אותי שגם הבן שלה צייר ציור אלים. התחלנו לברר בין ההורים ותשעה ילדים סיפרו סיפור דומה שאחד המלמדים נהג כלפיהם באלימות. כשזה קרה, עירבנו את כל הגורמים, אבל גילגלו אותנו מאחד לשני. בעקבות התקרית הוצאנו את הילדים שלנו מהצהרון ששם הוא שהה והמלמד הוצא בסופו של דבר מהגן, כשבמקביל הגשנו גם תלונה במשטרה".
לטענת האמא, בעקבות התקרית הבינו ההורים שהם צריכים גוף אחד שיוכל לפקח עליהם ולכן נעשתה פנייה רשמית לעירייה שתקים לראשונה גן חרדי שיהיה מוכר ורשמי. "ביקשנו גן חרדי בפיקוח, בדקנו עם ההורים והגענו ל-55 ילדים שמשוועים לכך. הרצון הוא להקים השנה גן לבנים ובשנה לאחר מכן שיהיה גם גן לבנות".
(צילום: מפורסם לפי סעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים)
מי שלא היה מוכן לקבל את בקשת ההורים היה הרב כהן שהתפרץ כלפי ההורים וקרא כלפיהם קריאות כמו: "מטומטם, עבדים" ועוד. קריאות אלו הובילו לקריאות חזרה מצידם של ההורים, שכמעט התגלגלו לתגרה פיזית. בעקבות המקרה, כאמור, פיטר ראש העירייה רז קינסטליך את הרב מהקואליציה.
כל העדכונים - חדשות ראשון לציון