החקירה המואצת נפתחה ב-15.10.2021 לאחר קבלת דיווח במוקד 100 על אירוע ירי ברחובות, בו נורה למוות תושב העיר, אלדד פרי ז"ל, עת יצא מרכבו בשעת בוקר מוקדמת, סמוך לבית כנסת בשכונת נווה עמית.
2 צפייה בגלריה
אלדד פרי
אלדד פרי
אלדד פרי
(צילום: אבי מועלם)
בתוך כך, חוקרי ימ"ר מרכז ניהלו חקירה מורכבת ומסועפת, היות והעדות הראשונה בתיק הסתכמה בכך שחשוד אלמוני נצפה נמלט מזירת הרצח רכוב על גבי אופנוע ואילו רשימת "החשודים הפוטנציאלים לכאורה", כללה בראשיתה של החקירה מאות אנשים, על רקע סכסוך כספי בתחום הנדל"ן עם הקורבן.
קראו גם:
חוקרי היחידה הפעילו את מיטב האמצעים הטכנולוגים לשם קידום החקירה, תוך ניתוח ממצאים פורנזיים ואמצעי תיעוד בזירה, לצד ניהול מהלכי חקירה נוספים, שהביאו תוך שלושה שבועות לחשיפת זהות החשוד, דניאל קדר, תושב ראשל"צ בן 64.
2 צפייה בגלריה
החשוד ברצח דניאל קדר. בתמונה הקטנה: אלדד פרי ז"ל
החשוד ברצח דניאל קדר. בתמונה הקטנה: אלדד פרי ז"ל
החשוד ברצח דניאל קדר. בתמונה הקטנה: אלדד פרי ז"ל
(צילומים: יריב כץ, אבי מועלם)
עם מעבר החקירה הסמויה לשלב הגלוי, עצרו בלשי הימ"ר את החשוד בביתו, כשברשותו אקדח אשר נבדק במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל ונמצאה התאמה לממצאים שנדגמו בזירת הרצח, כמו גם תפיסת האופנוע שבבעלותו, ששימש עפ"י החשד את החשוד בהגעה לזירה והימלטות ממנה אחר הרצח.
בהתאם לצורכי החקירה והתפתחותה, האריך בית המשפט את מעצרו של החשוד מעת לעת, והבוקר עפ"י ממצאיה, תוגש ע"י פרקליטות מחוז מרכז הצהרת תובע נגד החשוד ובימים הקרובים יוגש כתב אישום ובקשה להמשך מעצרו עד תום ההליכים.
(צילום: דוברות המשטרה)