על פי נתוני הסקר הרשויות מקומיות לשנת 2018 שמפרסמת היום (ג') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, 88 אחוז מהעונים בראשון לציון מרוצים מאורח החיים בעיר, מאזור המגורים שלהם ומדווחים על בריאות טובה. ראשון לציון היא אחת מהערים עם ההכנסות הכי גבוהות בארץ בשנת 2018 - כ-2.28 מיליארד שקלים. על פי הנתונים, עיריית ראשון לציון הוציאה 1.8 מיליארד שקלים בשנה זו.
(בניין עיריית ראשון לציון | צילום: אבי מועלם)

בנושא הניקיון 64 אחוז מהעונים ענו כי הם מרוצים מהניקיון באזור מגורים ואילו 35 אחוז ענו כי הם אינם מרוצים. בסקר נשאלו גם התושבים האם הם שבעי רצון משירותי איסוף האשפה באזור, 80 אחוז מהמשתתפים ענו כי הם מרוצים מהאיסוף.
כמו כן, בנושא שביעות רצון ממצב הכבישים והמדרכות ענו 61 אחוז כי הם מרוצים, ואילו 38 אחוז ענו כי הם אינם מרוצים.
ומה בנוגע לתחבורה הציבורית באזור? כאן הנתונים קצת משתנים. 35 אחוז ענו כי הם מרוצים מהתחבורה הציבורית ואילו 29 אחוז ענו כי הם אינם מרוצים. בנוגע לזיהום האוויר, 27 אחוז ענו כי זיהום האויר באזור המגורים שלהם מפריע ואילו 72 אחוז ענו כי הוא אינו מפריע.
על פי הסקר, יותר מ-70 אחוז מהעונים מרגישים גם בטוחים ללכת לבד בחושך באזור המגורים שלהם.
כמה זמן לוקח לכם להגיע לעבודה? על פי הנתונים, 55 אחוז מהעונים טוענים כי משך ההגעה לעבודתם היא פחות מחצי שעה ואילו 37 אחוז ענו כי הנסיעה לעבודתם היא יותר מחצי שעה. 61 אחוז מהעונים בראשון לציון נוסעים ברכב פרטי ואילו 32 אחוז בתחבורה ציבורית.
הנתונים מתקבלים ממשרד הפנים, מהמוסד לביטוח לאומי, מהרשות הממשלתית למים וביוב ומהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הנתונים מאפשרים לבצע עיבודים סטטיסטיים השוואתיים בין הרשויות השונות ולחקור לעומק כל רשות.