בעקבות הגל השני של נגיף הקורונה, מאז אמצע חודש ספטמבר דווחו קרוב ל–800 פניות לקו החם של העירייה, מתוכם 587 פניות לסיוע במזון. "כולנו מגויסים למען תושבי העיר ועובדים מסביב לשעון במטרה להגיע לכל מי שזקוק לעזרה", אומר ראש העירייה, רז קינסטליך.
טלפנית במוקד העירוניטלפנית במוקד העירוני
טלפנית במוקד העירוני
(צילום: עיריית ראשון לציון)
קראו גם >>>
הקו החם העירייה מסייע במגוון רחב של תחומים. ביניהם שינוע של תרופות לבני הגיל השלישי, הפגת בדידות, סיוע נפשי, סיוע במזון, אוכל חם, סיוע בקניות לבני הגיל השלישי שאינם יכולים לצאת מביתם ועוד.
בעקבות הגל השני של נגיף הקורונה, אזרחים וותיקים רבים ממעטים לצאת מביתם עקב הימצאותם בקבוצת סיכון, דבר הגורם לרבים מהם לחוות תחושת בדידות. עקב כך, החליטה עיריית ראשון לציון לציין במהלך חודש נובמבר את חודש בני הגיל השלישי למען האזרחים הוותיקים בעיר.
במסגרת החודש, העירייה הוציאה לאור חוברת מיוחדת עבור בני הגיל השלישי ובה מפורט כל המידע אודות זכויות ושירותים להם זכאים בני הגיל השלישי המתגוררים בעיר, את החוברת יקבלו בני הגיל השלישי באמצעות הדואר יחד עם הארנונה. בחוברת יוכלו בני הגיל השלישי לקבל מידע אודות שירותי רווחה פרטניים, הנחיות לשעת חירום, תוכניות ופעילויות חברתיות, מידע כללי ומספרי מוקדים טלפונים לרווחתם.
בראשון לציון מתגוררים 49 אלף אזרחים וותיקים המהווים 16.9% מכלל האוכלוסייה. ראש העירייה רז קינסטליך שיזם את המהלך אמר שהאזרחים הוותיקים מהווים ציבור חשוב ומכרזי בעיר ראשון לציון. עוד הוסיף, שהאזרחים הוותיקים ראויים לתשומת לב והערכה רבה על פועלם למען כינון המדינה והתפתחות העיר בעיקר בתקופה שבה אנו נמצאים.
בנוסף, עיריית ראשון לציון והמנהל לשילוב חברתי משיקים בימים אלו את קמפיין "תעבירו את זה הלאה". במסגרתו, תושבי העיר מוזמנים להעביר הלאה משחקים, ערכות יצירה, ספרים ומחשבים. המוצרים שיאספו יארזו על ידי מתנדבים של האגף לשילוב חברתי ויגיעו למשפחות המטופלות ברווחה עד הבית.
מ"מ וסגן ראש העירייה מוטי עג'מי המחזיק בתיק הרווחה: "פועלים ללא אות לפיתוח והתאמת תוכניות לימים המורכבים הללו. אנו מפעילים מגוון תוכניות של משרד הרווחה המספקות סיוע דיפרנציאלי מותאם אישית למשפחות ואזרחים וותיקים המטופלים במינהל ומשבר הקורונה פגע בהם. אנו שומרים על קשר ישיר עם האזרחים הוותיקים ומספקים מענים גם לתושבים מאומתים במטרה להגיע לכל תושב בשעתו הקשה".