נהג מונית מראשון לציון נתבע עם תחנת המוניות בה הוא עובד, בטענה כי הנהג איבד את כלב היוקרה של תושבת בת ים שבו השקיעה מאות אלפי שקלים. כעת מבקשת התובעת מבית המשפט שיפטור אותה מתשלום אגרת בית המשפט בגלל מצבה הקשה. לדבריה, היא טרנסג'נדרית הנעזרת בשירותי הרווחה לאחר שנים שעבדה בזנות, ולכן מצבה הכלכלי והנפשי רעועים.
1 צפייה בגלריה
פומרניאן
פומרניאן
פומרניאן
(המחשה: שאטרסטוק)
קראו גם:
המקרה המורכב והחריג הגיע לפתחו של בית משפט השלום בתל אביב, לאחר שהאישה טענה כי הנהג איבד את כלבה היוקרתי מסוג פומרניאן. לטענת התובעת, היא הביאה את הכלב המדובר מרוסיה בייבוא אישי והשקיעה בו כסף רב, החל מסכום של 25 אלף שקל על הרכישה וכלה בהוצאה קבועה של אלפי שקלים מדי חודש עבור טיפוח.
השקעה זו הניבה תוצאות והכלב היוקרתי זכה בתחרויות שונות בארץ ואף הוכתר כאלוף ישראל. לטענתה, הנסיעות לתחרויות ולטיפולים השונים בוצעו על ידי נהג מונית קבוע מתחנת מוניות בראשון לציון, שהכיר את הכלב והיה משמש כנהגו האישי.
אלא שלטענתה, באחת הנסיעות חזרה הנהג התקשר אליה ועדכן אותה כי הכלב קפץ דרך החלון וברח. התובעת ניסתה להבין איך יכול להיות שכלב שאמור להיות בכלל בכלוב נסיעה הצליח לקפוץ מעבר לחלון, שהרי הגובה שלו הוא לא יותר מ־20 סנטימטרים.
בעקבות תהיות אלה שינה הנהג את גרסתו ואמר כי הם הגיעו ליעד וברגע שנפתחה הדלת הוא זינק מתוך הרכב וברח.
כעת מבקשת בעלת הכלב לפצותה על כל הנזק שנגרם לה ועל עוגמת הנפש בסכום של חצי מיליון שקלים.
תביעה זו חשפה סיפור אחר ולא פחות כואב, סיפורה האישי של התובעת. לדבריה, היא צריכה לשלם אגרת בית משפט גבוהה שאינה יכולה לעמוד בה. במסמכים שצורפו לתביעה גוללה התובעת את מה שעבר עליה בחייה ועל כך שהיא טרנסג'נדרית שהחיים הביאו אותה לעסוק בזנות בגלל מצבה הכלכלי. כעת היא מטופלת על ידי שירותי הרווחה במטרה לפתוח דף חדש בחייה ולהשתקם.
מי שמייצג את תחנת המוניות הוא עו"ד זוהר אופק שהגיב ואמר: "אין לתחנת המוניות אחריות מכל סוג לאירוע".