למעלה מארבע שנים לאחר שדרסה פריסיליה קשתי, כוכבת אינסטגרם ותושבת ראשון לציון, את דוד מזרחי, קשיש בן 82, היא פרסמה השבוע פוסט התנצלות שבו היא מבקשת את סליחת המשפחה. את המשפחה של מזרחי זה לא הרשים: "אין בה באמת חרטה", הם אומרים.
1 צפייה בגלריה
דוד מזרחי ז"ל ופרסיליה קשתי
דוד מזרחי ז"ל ופרסיליה קשתי
דוד מזרחי ז"ל ופרסיליה קשתי
(צילום: מתוך עמוד האינסטגרם, באדיבות המשפחה)
תזכורת: ב־14 בדצמבר 2015 פגעה קשתי ברכב הביואיק שלה בהולך הרגל דוד מזרחי ז"ל, ברחוב אחד העם בראשון לציון. לפי כתב האישום, הוא חצה את הכביש במעבר החצייה, והספיק לחצות כתשעה מטרים מרוחב הכביש עד שנפגע. בעקבות התאונה, הוטח המנוח על שמשת הרכב ומשם אל הכביש. הוא הובהל לבית החולים, וכעבור שלושה ימים מת מפצעיו.
קשתי, לפי כתב האישום, ידעה כי פגעה במנוח ולא עצרה את רכבה במקום התאונה כדי לעמוד על תוצאותיה ולא הזעיקה עזרה. רק כעבור כ־40 דקות דיווחה לרשויות על התאונה.
לאחר מכן המשיכה קשתי בקריירת האינסטגרם שלה, העלתה תמונות שלה ממקומות שונים בעולם והותירה רושם שאין בה כל צער על מה שקרה. השבוע, כשהיא בכלא, עלה פוסט בשמה בדף האינסטגרם שלה, שמונה 107 אלף עוקבים, ובו נכתב: "אני מרגישה צורך עז לומר את שעל לבי. בראש ובראשונה אני רוצה להתנצל מעמקי נשמתי על הצער והיגון הרב שגרמתי למשפחת המנוח בעקבות תאונת הדרכים שנקלעתי אליה, על נטילת חייו, על התנהלותי לאחר הטרגדיה.
"היום לאחר ארבע שנים אני רואה את הדברים אחרת, אולי זה מפני שהפסקתי את הטיפול התרופתי, או לחלופין שהותי במאסר מאחורי סורג ובריח רחוקה מכל יקיריי. אני כותבת ודמעותיי זולגות ללא הרף, אין יום שעובר שאני לא חושבת על זה, אין יום שעובר שאני לא כואבת את זה. ייסורי המצפון הורגים אותי. עצם נטילת חיי אדם הוא עונש כשלעצמו, זה רודף אותי בכל עת ובכל מקום. ומכאן כל מה שאני מייחלת לו הוא שמשפחת המנוח תסלח לי כדי שאוכל לסלוח לעצמי".
למרות פוסט ההתנצלות הארוך, במשפחתו של המנוח לא התרשמו. נעמי קניון, בתו של מזרחי, הגיבה בזעם על הדברים: "זה מעט מדי ומאוחר מדי, אחרי שנקטלה מכל הכיוונים. היא כבר לא מעניינת אותי. ההתנהגות שלה היתה מובנית ואחרי שהיא והמשפחה שלה השפילו את עצמם לאורך השנים אז עכשיו היא נזכרה?"
את לא מאמינה לה?
"אין בה חרטה בכלל והיא מרגישה שבכלל היא הקורבן בכל הסיפור, אין שם הבנה לבני אדם ושום יחס אנושי. זה כנראה סוג של חינוך שהיא קיבלה. במקום שהם היו אומרים בהתחלה שהיא והמשפחה שלה מצטערים, אז עכשיו היא נזכרה? מה זה יעזור לנו עכשיו? היא יודעת שכולם תקפו אותה ובשביל לא לאבד את העוקבים שלה באינסטגרם היא מתנצלת. היא עשתה מזה חגיגה וניסתה לעשות הכל כדי לצאת נקייה ולכן מה שהיא אומרת עכשיו כבר לא רלוונטי".