שירותי הדם של מד"א קוראים לציבור הרחב, ובמיוחד לבעלי דם מסוג O, לבוא ולתרום דם, בשל ירידה במלאי הדם בישראל.
2 צפייה בגלריה
דרושה תרומת דם
דרושה תרומת דם
דרושה תרומת דם
(צילום: shutterstock)
המחסור נגרם בין השאר בגלל הירידה בזמינות האתרים בהם ניתן לבצע התרמות בתקופת הקורונה וגם בעקבות מזג האוויר הקשה הצפוי בימים אלה.
קראו גם:
"החולים והפצועים זקוקים למנות דם לטיפולים מצילי חיים ועל מנת לשמר את מלאי הדם הנדרש אנחנו זקוקים בכל יום לפחות ל-1,000 תורמים, אומרת סמנכ"ל שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער.
"אנחנו מבקשים מכל מי שיכול לבוא להגיע לאחת מנקודות ההתרמה של מד"א ולתרום דם להצלת חיים".
2 צפייה בגלריה
על מנת לשמר את מלאי הדם דרושים לפחות 1,000 תורמים ביום
על מנת לשמר את מלאי הדם דרושים לפחות 1,000 תורמים ביום
על מנת לשמר את מלאי הדם דרושים לפחות 1,000 תורמים ביום
(צילום: דוברות מד"א)
"בתקופה זו אנו עדים לירידה בכמויות מנות הדם שמותרמות על ידי שירותי הדם של מד"א", אומר מנכ"ל מד"א, אלי בין. "חשוב לזכור כי לדם אין תחליף וכי כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לתרומה.
"בעקבות הקושי המשמעותי לגייס את כמות הדם הנדרשת והירידה במלאי הדם עלולים להיגרם קשיים באספקת הדם לבתי החולים שיכולים להביא לפגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים.
המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O ואנחנו פונים לציבור לבוא לתרום. כל מי שחשים בטוב, עומדים במדדי משרד הבריאות לתרומת דם, וכן מי שחלפו לפחות 28 יום מחשיפה לחולה קורונה מאומת או ממועד ההחלמה מהנגיף".
מידע על עמדות התרמות דם אשר יוצבו בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן למצוא ביישומון 'מד"א שלי' בסמארטפון,
באתר האינטרנט של מד"א או בטלפון 03-9101101.
לפני הגעה למקום ההתרמה רצוי להתעדכן מראש מכיוון שעלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה ו/או במועדי התרמות הדם.
המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101.