ההפתעה המרגשת לדייר הראשל"צי: אופק לוי, המתמודד מראשון לציון, קיבל בסוף השבוע בפעם הראשונה מסוק ממשפחתו עם מסר "תמשיך כמו שאתה, גאים בך, המשפחה", וההתרגשות הייתה בשיאה.
2 צפייה בגלריה
אופק לוי, האח הגדול
אופק לוי, האח הגדול
אופק לוי מתרגש מהמסוק שקיבל
(צילום מסך מתוך האח הגדול רשת 13)
"רצינו בעיקר להגיד לו שהוא עושה את הכל בדיוק בדרך הנכונה בדרך שהוא רוצה", סיפר אחיו סהר ל-"מיינט ראשון לציון, "הוא מייצג את עצמו בדרך הכי טובה שהוא יכול להיות. רצינו שירגיש את זה גם כשהוא נמצא בבית. הרעיון היה של אמא. היא מתגעגעת ומאוד שמחה על הדרך שהוא עושה שם".
קראו גם:
אופק לוי (21), מחזאי, במאי ובעלים של משרד מדיה ודיגיטל, ואף זכה בפרס נשיא המדינה נכנס לבית האח הגדול לפני כ-49 ימים וכבש את הצופים. המחזה הראשון שכתב (כשהוא רק בן 15, מתבסס על החרם הקשה שעבר בילדותו) זכה להצלחה גדולה ולפרסים ברחבי העולם. כבר במשימה הראשונה, אופק שיתף כי עבר חרם בבית הספר היסודי ובחטיבה. התלמידים היו מרביצים לו ומתעללים בו.
"מאוד לא רציתי לפגוע בהורים או שהם ירגישו שהם נכשלו, שאני נכשלתי. הייתי אומר להם שאני יוצא עם חברים ונשאר שש שעות בחוץ", סיפר אז במשימה. אופק שיתף כי בטיול השנתי כשהיה אז בן 12, הילדים קשרו אותו לעץ לילה שלם ונשארו לו צלקות. "אחת הסיבות שכשאתם רואים אותי עם מכנס גבוה זה בגלל הצלקת שיש לי פה. הצלקת הזו זו מאותה קשירה שהייתה שם".
לאחר שהתרגש אופק מהמסוק שקיבל הוא נכנס לחדר האח וסיפר על התחושות: "אולי ההורים שלי, הרגישו שהם לא היו בשבילי אז, למרות שהם לא ידעו מזה, וגם פה באיזשהו מקום הם לא יכולים להיות בשבילי. אני חושב שבאיזשהו מקום הם אולי קצת לא... לא הכירו אותי. ופתאום פה הם.. הם אולי קצת מגלים אותי עוד פעם.
2 צפייה בגלריה
אופק לוי, האח הגדול
אופק לוי, האח הגדול
אופק לוי בחדר האח הגדול
(צילום מסך מתוך האח הגדול רשת 13)
"כל החיים רציתי שהם מאוד מאוד יאהבו אותי, וזה לא שהם לא אהבו אותי. מאוד קשה לי לקבל אהבה. מאוד קשה לי באיזשהו מקום שיש בי מה לאהוב, פתאום פה אני מרגיש את זה. זה ממלא אותי גם, באיזשהוא מקום, בכעס עצמי, שלא סיפרתי להם את מה שעברתי, שהתביישתי. לא רציתי להכביד עליהם, לא רציתי לגרום להם לרע. הם האנשים הכי מדהימים שיכולתי לבקש לעצמי. זה חיזק אותי נורא לראות את אמא שלי מחבקת אותי ואמרת לי שהיא כאן בשבילי".
אופק סיפר שהמשפחה פחדה לפני שהוא נכנס לתכנית.
סהר: "אני חושב שכל משפחה היתה מפחדת שהקרוב שלה יכנס לתכנית כזו, זו לא תכנית קלה נפשית. בשביל כל מתמודד. זו הסיבה שברחנו את המילים הללו, אנחנו גאים בו בדרך שהוא עושה ובצורה שהוא מתבטא".
אופק כיום מעורר שיח מאוד גדול ברשתות החברתיות ואף ילדים משתפים את אחיו בחרמות ובבריונות שהם חווים. "זה מאפשר לנו לעזור להמון ילדים ובני נוער, בשלב הזה. וזה משהו שהוא מאוד חשוב ללב של אופק. יש פעילויות רחבה שחייבת להיעשות, במיוחד אחרי שהיה נער בן 14 שניסה להתאבד ואנשים חווים את הדברים האלה באופן יומיומי ואף אחד לא רואה וצריך להיות שם בשבילם. ואופק נמצא שם בשבילם בפריים טיים, ומראה להם שאפשר אחרת". סהר נפגש עם אחד הילדים שפנה אליו ברשת ובהמשך, לאחר שתסתיים התכנית מתוכננת פגישה בין אופק והילדים.
הוא אמר בחדר האח שהוא לא סיפר לכם - המשפחה על החרם שהוא עבר. המשפחה לא ידעה מזה?
"אני חושב שבדברים האלה אני אעדיף שאופק יתייחס אליהם בצורה שהוא רוצה להתייחס אליהם ולחשוף אותם".
הוא שיתף בחדר האח, וזה לא היה כל כך ברור.
"נכון באותם ימים גם אני לא ידעתי".
אמא ידעה?
"אנחנו לא ידענו באותם ימים", הוסיף סהר וסיפר כי המשפחה בכתה כשאופק סיפר את מה שאירע במשימה הראשונה.
מה אתה אומר על היחסים בין טליה ואופק? יישארו חברים טובים?
"הם בדרך שלהם, בסוף הם יימצאו את הסידור שלשניהם נעים ונוח".
ולסיום, אחרי 48 ימים, אחיך יהיה בגמר?
"ברור, הוא שם בשביל להגיע לגמר ולנצח".