דווקא בתקופה זאת, כשאנחנו משלבים את השנה החדשה ועם משבר הקורונה - זה הזמן הכי טוב שיש לבחור בקורס מקצועי בשביל להגיע אל משרה נחשקת במיוחד. אז למה לעשות את המעבר מהמקצוע הנוכחי להייטק? ואיך קורסים אונליין שינו את כל התמונה בנוגע להכשרה מהירה וזריזה?
בכתבה הבאה, בחרנו 3 יתרונות עיקריים שכנראה "ידרבנו" אותך ללכת על קורס הייטק, ואולי בתוך מספר חודשים תוכל למצוא את עצמך עובד במשרד הייטקיסטי שווה במיוחד (או בכלל לעבוד מהבית, כפי שרוב המקומות כיום עושים):

אילוסטרציהאילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: RF123)

סיבה 1: לעבוד במקצוע שבאמת תאהב

"הדרך לאושר" הוא מסע מעט מורכב, אבל אחרי אינספור מחקרים, של מיטב הפסיכולוגים והחוקרים הטובים בעולם, אחת מהנקודות העיקריות היא: בשביל להיות מאושר ומאוזן יותר מבחינה מנטלית, חשוב שנעבוד ונעסוק בתחום שטוב לנו בו. משתי סיבות עיקריות:
קודם כל, אנחנו נמצאים בעבודה חלק נכבד מהחיים הבוגרים שלנו, 5 ימים בשבוע, בין 8 ל-9 שעות. בסה"כ - המון שעות והמון אינטראקציה עם העבודה שלנו. זה כבר מעיד על כך שצריך לבחור במקצוע שבאמת מתאים לנו (או לפחות עד כמה שאפשר).
שנית, מדובר בהגשמה עצמית, אנשים שמתעסקים בתחום שהם באמת אוהבים, לא משנה אם מדובר במתכנת שבדיוק הפציץ בפרויקט מטורף לגמרי או משווק דיגיטלי שהצליח להגדיל את המכירות לחברה מסוימת בכמה עשרות אחוזים.

סיבה 2: להרוויח כסף - והרבה ממנו

קיים מנעד רחב של קורסים אונליין במגוון תחומים: סייבר ואבטחת מידע, עיצוב גרפי, ניהול רשתות, שיווק דיגיטלי, ניהול שרתי לינוקס, ניהול רשתות, בדיקות תוכנה, DBA, אנימציה תלת מימדית וכו'. ניתן למצוא פה ושם לחלקם מכנה משותפים. אבל המכנה המשותף העיקרי שלהם הוא השכר הגבוה! והעבודה שמדובר בקורסים יחסית קצרים (לכל היותר שנה וחודשיים, אבל על כך נפרט בהמשך).
לצורך הדוגמה, בוגר קורס סייבר, שמשתלב אל תפקיד ג'וניור, יוכל להרוויח בין 9,000 עד 12,000 ש"ח. בוגר קורס פיתוח אתרים, יוכל להגיע בערך אל אותן משכורות. כמובן, שלאחר מספר חודשים, אם אותם עובדים מרשימים את המנהלים שלהם, הם לא יהססו ומיד יעניקו להם העלאה בשכר. אלו שני מקצועות הייטק נחשבים ואיכותיים ביותר, והשכר שם בשמיים, גם לאלו שמעולם לא היו עם רקע או תואר אקדמי.
במקצועות הדיגיטל, כמו אנשי PPC, SEO או מנהלי תוכן (גם אלו שמסיימים לימודי אונליין), השכר גבוה בהחלט. אמנם זה פחות ישיר לעולם ההייטק, לפחות במשרות הראשונות, אבל האפשרויות ביניהם הן אינסופיות, ובזכות משבר הקורונה, הצורך באנשי דיגיטל רק הולך וגובר.

סיבה 3: קורסים אונליין - בלי רקע ומבלי לצאת מהבית

רבים מהאנשים המגיעים ללמוד מקצועות הייטק ודיגיטל במרכזי הכשרה ומכללות שונות בארץ, שואלים את עצמם: "רגע מה, גם אם אין לי רקע, אני אוכל להצליח?", והתשובה היא: כמובן שכן! מדובר במסלולי לימודים הנבנו במיוחד לאנשים שמגיעים ללא רקע או ניסיון בתחום.
המטרה של אותם קורסים, היא להכשיר אנשים שאינם הכירו את התחום אותו הם לומדים. אבל זה לרגע לא אומר שלא צריך להשקיע על אותם קורסים. זאת אומרת, בשביל באמת להתמקצע כמו שצריך בתחום ובקורס, לא רק מספיק להירשם ולהיות נוכח בשיעורים, אלא לעבוד קשה בבית, לבצע את שיעורי הבית, להתעניין, לחקור ועוד - כי הקורסים האלו הם רק תחילת הדרך.
כמו כן, חשוב לציין שאותם הקורסים אמנם אינטנסיביים, אבל זה לא אומר שהם ארוכים. רוב רובם של הקורסים אורכים כ-4 עד 14 חודשים. במתכונת של פעמיים או שלוש בשבוע, למשך 4 או 9 שעות (תלוי אם מדובר במסלול בוקר או ערב).
והיתרון הגדול שלהם? שניתן ללמוד אותם ישירות מהבית. לא ידוע אם זה בזכות או בגלל משבר הקורונה, אבל מירב המכללות בארץ ישראל עבור ללימודי אונליין. כך שנחסך כל העניין של הנסיעות, היציאה ועוד.
בשורה התחתונה, אם אתה רוצה להגיע אל תחום מתקדם, ברמה גבוהה ועם משכורת גבוהה - אין ספק שההייטק ישב עליך בול. הדרך שלהם אמנם לא כל כך קצרה, אבל אני בטוח שהצלחתי לפשט לך אותה בצורה קלילה וברורה יותר. כי בזכות קורסים אונליין במכללות השונות, ניתן לקבל את ההכשרה בזמן הנכון, מהמקום שהכי נוח לך ובמקצוע שהכי יתאים לך.