34 קילוגרמים שעלתה מאיה רוסו בהיריון עם בנה רועי גרמו לה להתחיל באימוני כושר ופילאטיס. כמעט 18 שנה חלפו מאז, הילד מתגייס בקרוב, ובשבוע שעבר היא פתחה מכון פילאטיס מכשירים משלה בקרית חיים.
7 צפייה בגלריה
מאיה רוסו
מאיה רוסו
מאיה רוסו
(צילום: נחום סגל)
"אחרי הלידה, ג'ובאני אמר שלא אחזור להיות מה שהייתי, ומאז אני מתאמנת, ואין צלוליטיס. הגוף שלי כמו של בת 30. אם אכתוב את סיפור חיי, אפילו נטפליקס יקנו אותי, ואולי עוד אעשה את זה, ולכן כשמסתכלים עלי מהצד קשה להאמין שאני אדם פשוט, אבל זו עובדה. את הבגדים שלי אני רוכשת ברשת גונג, אני יכולה לקנות מותגים אבל לעולם לא אקנה תיק של לואי ויטון או גוצ'י ב-3,000 יורו. זה לא מדבר אליי.
"גדלתי בבית אחר, ונשארתי אותה מאיה. אני לא נגד, מי שיש לו כסף שיקנה, אבל בשבילי זה מיותר. יש דברים יפים ב-200 וב-400 שקל. במשך שנים נסעתי לאיטליה כקניינית של מותגים, חייתי את האופנה, אבל העדפתי ללבוש סמרטוט אם הוא יותר יפה לי. וגם הסטודיו שלי הוא כזה, יכולתי לקחת מעצבת פנים, אבל עיצבתי אותו בעצמי. לנקר עיניים זה לא אני".
יש פריחה בענף הפילאטיס. לא חששת מתחרות?
"לי אין תחרות. אני לא רואה תחרות בשום תחום בחיים שלי. אני האדם הכי לא תחרותי, את זה אני משאירה לבעלי. יש הרבה סוגי מאמנות, ואולי לא כל המתאמנות יאהבו אותי, אבל פרנסה היא משמיים ויש מספיק לכולם. אומרים לי שהבנות באות בגללי, כי אני יפה וחתיכה. אני עונה שגם אם הן באות כדי לגעת באבק כוכבים, אם לא אהיה מדריכה טובה - הן לא יישארו".

7 צפייה בגלריה
"ג'ובאני עדיין נפגע כשקוראים לו 'גוי'". מאיה וגובאני
"ג'ובאני עדיין נפגע כשקוראים לו 'גוי'". מאיה וגובאני
"ג'ובאני עדיין נפגע כשקוראים לו 'גוי'". מאיה וגובאני
( צילום: דנה קופל)

הסטודיו נמצא בבית פרטי ישן ששכרה בקרית חיים מזרחית. בגינה יתקיימו בהמשך שיעורי יוגה ופילאטיס מזרון, ובחדר הנוסף יימכרו בגדי ספורט ממותגים שלה. פתיחה רשמית, אם תהיה, תהיה מצומצמת. "אין לי כוח לפלברה", היא אומרת.
כלומר?
"התבגרתי. אני רוצה לעשות את הדברים לאט. בינתיים פרסמתי רק באינסטגרם שלנו, לי יש 34 אלף עוקבים ולג'ובאני יש 100 אלף. אם אעשה פתיחה רשמית, זה יהיה רק עם חברים קרובים ובלי סלבים, שממילא לא מגיעים לחיפה. אני מאמנת גם גברים, כולל את בעלי.

7 צפייה בגלריה
פרגנה. אופירה אסייג
פרגנה. אופירה אסייג
פרגנה. אופירה אסייג
( צילום: טל שחר)

"השבוע היו אצלי שני שחקנים של מכבי חיפה, דין דוד וג'וש כהן. יבואו גם שחקנים אחרים, בסבב, והם רוצים להביא גם את נשותיהם. גם אופירה אסייג פרגנה שחבל על הזמן באינסטגרם שלה. כולן חברות שלי, אבל אני רחוקה להן, ולי יש את הסלב הפרטי שלי בבית. אגב, ג'ובאני התעקש שנכתוב בלוגו 'מאיה רוסו', ונפסיק עם השם 'פישל' בסוגריים. מעכשיו אני מאיה רוסו גם בדרכון. וג'ובאני היה גם זה שהיה חשוב לו שנקבע מזוזה".
הוא מתחזק?
"לא, אבל יש לו זיקה ליהדות יותר ממני".

7 צפייה בגלריה
מאיה רוסו. "איזה ציונות בכלל יש היום? שולחים ילדים לשמור על שער שכם, והם נהרגים"
מאיה רוסו. "איזה ציונות בכלל יש היום? שולחים ילדים לשמור על שער שכם, והם נהרגים"
מאיה רוסו. "איזה ציונות בכלל יש היום? שולחים ילדים לשמור על שער שכם, והם נהרגים"
(צילום: נחום סגל)

רומן חשאי


מאיה רוסו (48), האמצעית בין שלוש בנות במשפחה שורשית מקרית ביאליק, דיגמנה בצעירותה לחברות כמו דיווה, פלפל, גוטקס וגדעון אוברזון, ובמשך שנים היתה בעלת בוטיק בקרית חיים וייבאה בגדים מאיטליה. את מי שהפך לאהבת חייה פגשה לפני 23 שנה על המדרגות הנעות בקניון עזריאלי ת"א. לאחר רומן ארוך, שחלקו היה חשאי, נישאו לפני חמש שנים בחתונה רפורמית.
"על אף החופה, הכתובה ושבירת הכוס, נישואיהם אינם מוכרים בארץ, ורוסו כבר שיתף בעבר כי הוא עדיין נפגע כשקוראים לו 'גוי'. יש להם בן אחד, ולג'ובאני יש בן נוסף, ויטו (19), מאשתו הראשונה מורנה, ובת, קיארה (10), ממערכת יחסים עם עיתונאית ספורט קרואטית שנולדה תוך כדי הקשר עם מאיה. רוסו התנצל בעבר בפני מאיה על הקשר ההוא, והיא הודתה בעבר שכמעט שמה קץ לחייה כשגילתה שבגד בה, אבל סלחה לו.

7 צפייה בגלריה
ג'וש כהן
ג'וש כהן
ג'וש כהן
( צילום: עוז מועלם)

הבגידה עוד יושבת עליך?
"הזוגיות שלנו, חמסה חמסה, נמשכת כבר חצי חיים, ועדיין פונים אלי בכל פעם שיש תוכנית על בגידות, ואני עונה שהבגידה הזאת כבר כל כך נשכחה. בגידות יש בכל מקום, תמיד היו ותמיד יהיו. אני לא יודעת אם אישה אחרת היתה יכולה להישאר עם ג'ובאני, אבל אני נשארתי.
"איך סולחים על בגידה? סולחים. הצלחתי לסלוח לו, כי אני יודעת שהוא אוהב אותי, והוא נפל כמו שכולם נופלים. אם באמת הוא היה רוצה ללכת, הוא היה עוזב אותי. אז כל היפות ויפי הנפש שתמיד הרימו גבה, שיאכלו את הכובע. אני חיה עם אדם שאני אוהבת, אני הולכת לישון עם אדם שאני מחבקת. אהבה, את יודעת. ויש פה יותר מאהבה".

"אני חיית פרא"


שניהם יחד פרזנטורים של קבוצת מור פיננסים, ועד לאחרונה היו פרזנטורים של שמרת הזורע. ביחד ייעצו בנושאי זוגיות בתוכניות שהגישו ברדיו ובטלוויזיה האינטרנטית, וסיפרו בראיונות משותפים על הרגליהם, הכוללים "מלא סקס, ושימותו הקנאים". מאיה פעילה עם חברות ספורט ומצטלמת עבורן, והיא גם המנהלת האישית של ג'ובאני.

7 צפייה בגלריה
מאיה רוסו, "אני חיית פרא עם הפרעת קשב"
מאיה רוסו, "אני חיית פרא עם הפרעת קשב"
מאיה רוסו, "אני חיית פרא עם הפרעת קשב"
(צילום: נחום סגל)

כשהתוכנית המשותפת שלהם ברדיו חיפה הסתיימה, התלבטה מה לעשות, והלכה ללמוד הדרכת פילאטיס. "הייתי טובה בזה, ורציתי להיות יותר טובה וללמד כשכירה. לא חשבתי לפתוח מקום משלי. הלימודים היו אינטנסיביים, ואני חיית פרא עם הפרעת קשב וריכוז שלא יכולה לשבת דקה, ופתאום הייתי צריכה לשבת ללמוד אנטומיה, שרירים ומפרקים. החלטתי לפתוח מקום כשהבנתי שאני אוהבת ללמד ומשפיעה על נשים גם מעבר לזה. אני אוהבת את קרית חיים ומרגישה שחזרתי הביתה".
תוך כדי הריאיון הזה היא מספיקה לקפל את תכולתה של מכונת כביסה ולהפעיל אחת נוספת, ולהכין ארוחת צהריים. "יש לי ילד אחד ובעל אחד, אבל זה בית משוגעים, ופה כולם מתפנקים. רועי הוא ילד טוב שגדל עם שני משוגעים, ויצא נורמלי. עכשיו כשיש לו רשיון נהיגה, מכרתי את האופל הקטנה שלי כדי לקנות רכב קצת יותר גדול שגם רועי ינהג בו, ועד אז כולנו נוהגים בג'יפ הונדה של ג'ובאני ממכבי חיפה".

"עסקה עם השטן"


להפגנות במוצ"ש הם לא הולכים. בעבר היתה נקודת חיבור אל ראש הממשלה נתניהו, והיום היא לא מסתירה את אכזבתה מהממשלה הנוכחית: "בבחירות הקודמות, היועץ של ביבי, טופז לוק, התקשר לג'ובאני כדי שנבוא להצטלם עם ביבי, ולא הלכנו. ביבי אוהב את ג'ובאני, מי לא אוהב את ג'ובאני? אבל אנחנו לא מעורבים פוליטית.
"אני לא אדם שרואה טלוויזיה וחדשות, אבל אני די מעורבת מהרשתות. מה שכן ראיתי והצלחתי להבין זה שלביבי לא היתה ברירה בבחירות האלה. לא היו לו מספיק מנדטים להקים ממשלה, ולכן הוא עשה עסקה עם השטן. לא שאני קוראת למישהו בסביבתו שטן, זה רק כביטוי. וזה נראה כמו ממשלת דוסים. אני לא מזלזלת בהם, אבל המדינה שלנו לא יכולה להתנהל על ידיהם, זה כבר לא דמוקרטיה.

7 צפייה בגלריה
דין דוד
דין דוד
דין דוד
(צילום: אלעד גרשגורן)

"המון חברים שלנו רוצים לעזוב את הארץ, ואגיד את האמת – לא יודעת אם גם אני לא אעשה את זה פעם. אף פעם לא עשיתי דאווין על אף אחד, ומה שרואים ברשתות – הרבה מזה מזויף. החיים האמיתיים הם בתוך הבית. אני יוצאת עם ארבע שקיות מהסופר ומשאירה שם 800 שקל, ואנחנו חושבים עשר פעמים אם לצאת בערב למסעדה, כי ארוחה לשניים עם שני בקבוקי יין מסתכמת באלף שקל. פעם היינו יוצאים יותר.
"ואני חיה בבית שכור. ג'ובאני עשה כל כך הרבה בחיים וקנה בתים בחו"ל, והשאיר הכול לגרושתו. היום בלתי אפשרי לקנות בית בארץ. ובנוסף לכל אלה, באה ממשלה שהולכת לקחת את ימי שישי ושבת ולשבש דברים.
"אז מתי יעבדו על הרכבת אם לא בשבת? למה להעסיק גוי של שבת במסעדות זה בסדר, וברכבת לא? אנשים פתחו מסעדות ובתי מלון, השקיעו מיליונים אחרי הקורונה, ועכשיו הם רוצים להרוס לנו את החיים. ואני בטוחה שזה לא ביבי, פשוט לא היתה לו ברירה.

קראו גם:

"אני מעריכה אותו כאדם וכראש ממשלה, אבל זה הוריד לי והיום אני דואגת. אני דואגת גם בגלל הבן שלי, שהוא בן יחיד ועומד ללכת לצבא. אני אומרת לרועי, אם אין לך משהו משמעותי לעשות בצבא, סע למיאמי ותעשה כסף. זה לא יקרה, כי ג'ובאני לא ייתן, ג'ובאני יתעקש שרועי יתגייס ויעשה שלוש שנים".
ג'ובאני יותר ציוני ממך?
"איזה ציונות בכלל יש היום? שולחים ילדים לשמור על שער שכם, והם נהרגים. על מה? אבל ג'ובאני כבר חי פה חצי חיים, ובתור אמא, לי יותר קשה. לא אחתום לו על שירות קרבי. שילך ללמוד, שיעשה תואר במשפטים. שייהנה, החיים האלה קצרים וקשים.
"אני אוהבת את ביבי ומרחמת עליו, אני בטוחה שהוא לא ישן בלילות בגלל כל הדברים האלה. הוא רצה כל כך להיות ראש ממשלה, ועשה את זה בכל מחיר. ולא עושים הכול בכל מחיר".