באמצע שבוע שעבר ברחוב מוטה גור בראשון לציון הבחין תושב העיר בפעיל, המשתייך ככל הנראה למטה הבחירות של מוטי עג'מי, כשהוא מוציא מתא המטען של רכבו שלטי תעמולה, וממלא בהם לוח עץ שהוצב כדי לשמש את כלל המתמודדים בעיר.
הצד המכוער של מלחמת השלטים | צילום מסך: דניאל סינרייךהצד המכוער של מלחמת השלטים | צילום מסך: דניאל סינרייך
הצד המכוער של מלחמת השלטים | צילום מסך: דניאל סינרייך
(הצד המכוער של מלחמת השלטים | צילום מסך: דניאל סינרייך)
התושב פנה לפעיל בשאלה מדוע הוא מכסה את כל הלוח ואינו מותיר מקום לאחרים. התגובה שקיבל מצולמת ולא נעימה לאוזן.
כך זה נראה ונשמע:
מדובר בהסלמה נוספת של מה שזכה לכינוי "מלחמת השלטים" של ראשון לציון, והחל בפעילים שמקימים בלילות לוחות משלהם ותולים שלטי בחירות באופן לא חוקי והמשיך באירוע מביך בו תועד בנה של מתמודדת לראשות העירייה מסיר שלטים של מתמודדים אחרים.
ממטה עג'מי נמסר בתגובה לסרטון:
"ראשון לציון היא עיר של 270 אלף תושבים ולמעלה מ-200 אלף בעלי זכות בחירה. על מנת לקיים מערכת בחירות דמוקרטית ולאפשר לכלל המועמדים והרשימות לעשות תעמולה בצורה שמכבדת את ההליך היו אמורים להציב לוחות עץ המאפשרים לכל 6 המועמדים ו-22 הרשימות להביא את עצמם לידי ביטוי.
במקום זאת הוצבו לוחות עץ קטנים שגררו את העיר למלחמת שלטים מכוערת שמשרתת רק את דב צור. כשהקמנו לוחות מודעות משלנו שלח דב את הפקחים לקנוס אותנו בטענה להפרת חוק. כשמדביקים שלטים שלנו על שלטים שלו הוא מתלונן. דב צור רוצה להפוך את ראשון לציון לצפון קוריאה ואנחנו לא ניתן לזה יד".
ממטה צור נמסר בתגובה:
"המועמד החד ספרתי, מוטי עג'מי, הוא אתנחתא בבחירות אלה. פעיליו נתפסים פעם אחר פעם פוגעים ברכוש הציבור. תגובתו לחשיפת האתר מדברת בעד עצמה, ומוכיחה כי מדובר בלתי ראוי לתפקיד ציבורי משמעותי".