2020 שדדה מאיתנו את חווית הקנייה וההתרגשות שבלמצוא פריט אופנתי חדש. לעיתים עלינו להתפשר על סחורה באיכות נמוכה, בלי שמדדנו ונגענו בבדים וראינו את עצמנו במראה. נשים רבות מדווחות על אכזבה מאיכות הבד והתפירה, הצבע שלא דומה לתמונה ועל אי התאמה מוחלטת למידה. הגיזרות שמכתיב לנו הרחוב אינן בהכרח מה שמתאים למבנה הגוף שלנו ובחנויות הכל נראה כמעט אותו דבר. ובכן, התפירה האישית היא הטרנד החדש שהפשניסטיות מאמצות בחום. את התחום הזה מובילה בישראל שיר אופיר, מעצבת ויוצרת אופנה עילית בסגנון איטלקי-עכשווי. שיר מעצבת ותופרת בגדי ערב וקז׳ואל במידות אישיות ובימים אלה מוציאה לאור קולקציה ייחודית READY TO WORK לנשות עסקים פשניסטיות.
2 צפייה בגלריה
דוגמנית: נטלי שפירא לסוכנות PMA, סטיילינג: אורי לשם
דוגמנית: נטלי שפירא לסוכנות PMA, סטיילינג: אורי לשם
דוגמנית: נטלי שפירא לסוכנות PMA, סטיילינג: אורי לשם
(צילום: הדס טייכטל)
שיר אופיר שהגיעה מהעולם העיסקי ומכירה מקרוב את תרבות האופנה של נשות העסקים הישראליות מספרת: "בגדים איכותיים הם כמו אוצרות. את תמיד מרגישה כמו מלכה כשאת עונדת תכשיט טוב או לובשת שמלה טובה. הסוכריה הכי מתוקה שסיפקה לנו נטפליקס בתקופת הקורונה היתה ללא ספק הסדרה "אמילי בפריז“ עם מינון מוגבר של “שאנל” שהכניסה חשק לשיק צרפתי עם טעם של קוטור והמון געגועים ללבוש טוב. הטרנד הכי חזק בעולם כרגע הוא הסגנון האישי והייחודי בו מותר ורצוי לחבר ולשלב בין העולמות. גזרות קלאסיות בצבעים עזים על גבול הצעקני לצד שמלות מחויטות בבדי ג'ינס ונעלי עקב צבעוניות שמקלילות את הלוק והופכות אותו לעכשווי ומעודכן״.
"במשך שנים, נשות עסקים התלבשו אותו הדבר, לפי קוד גברי ואפרורי ולא העזו להכניס את האמירה האישית והסטייל האישי שלהן. בגדים הם שפה וזהות. לאחרונה השתנה קוד הלבוש הנשי-עסקי בעולם ובאירופה בפרט, אפשר לראות את המעבר מחליפות בגיזרות ישרות וגבריות לגיזרות נשיות ורכות שלא מתביישות לצייר את קוי הגוף העגולים, לקוחות רבות יאמרו שהסיגנון שלי משלב בין הסגנון של קייט מידלטון ומלניה טרמפ״. בימים אלו הושקה קולקציית קפסולה ייחודית לנשות עסקים READY TO WORK. ״לכל אשה גוף שונה, פרופורציות אחרות וטעם אישי לכל שימוש ושעה ביום. עיצוב ותפירה אישית הן צו השעה למי שרוצה להיראות במיטבה, להתלבש בשיק וסטייל אירופאי. אני מאמינה בארון מצומצם ומדוייק אם הפריטים הנכונים שנשארים מנצחים גם בלי קשר לצו האופנה״.
2 צפייה בגלריה
דוגמנית: נטלי שפירא לסוכנות PMA, סטיילינג: אורי לשם
דוגמנית: נטלי שפירא לסוכנות PMA, סטיילינג: אורי לשם
דוגמנית: נטלי שפירא לסוכנות PMA, סטיילינג: אורי לשם
(צילום: הדס טייכטל)
מה שהיה בעבר נחלת העשירון העליון הוא עכשיו נחלת הכלל והפשניסטיות זיהו את המגמה והסתערו עליה. שיר אופיר נחשבת למובילה הישראלית בתחום התפירה האישית ועיצוב אופנה בהתאמה אישית. הסטודיו שלה במושב מקסים בשרון הוא כמו לונה פארק לחובבות אופנה, מגוון שמלות ערב מרהיבות ובגדי קג׳ואל מעוצבים לצד קולקציית קפסולה לנשות עסקים. שיר שהגיעה מתחום העסקים ושוק ההון, מצטיינת בנקודת מבט מקורית עם הסטיילינג הנכון. שיר אופיר מעצבת ויוצרת אופנה בהתאמה אישית. הקולקציה האחרונה שלה, היא ייחודית ומציגה בגדים לעבודה בסגנון איטלקי עכשווי בעיצוב ומידות אישיות. לבדיקתנו, נראה כי המחירים בהחלט אפשריים ומשתלמים. לקוחות מספרות שהחליפו את הרכישה במאסה של בגדים בינוניים, שאחרי כמה כביסות יאבדו לחלוטין את הצורה, בקנייה מדויקת וחכמה של בגד שנתפר בצורה מדויקת, בבד איכותי ושיהיה בשימוש יום יומי שנים רבות.
אינסטגרם
shirofir@